Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi

Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek EğitimiKöpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi Köpek eğitmeni, Yavru Köpek Eğitimi , Temel İtaat Eğitimi

Köpek Eğitimi

Dalmatian Köpeği Eğitimi Özellikleri ve Bakımı

DALMATİAN Köpeği
Dalmatian Köpeği ırkın geçmişine yönelik birbirinden farklı görüşler bulunmaktadır. Dalmatian köpeğine benzeyen resimlere  Mısır’da Helenist freskler ve rölfestleri’ne rastlanması nedeniyle oldukça eski bir ırk olduğu söylenmektedir. İngiltere’ de ise bu cinse benzeyen Bengal Pointer olarak söylenen bir köpek cinsel de görülmüştür. Orta çağda çoğu zaman av köpeği olarak kullanılırdı. Ek olarak 1800 yıllarında at arabası olarak da kullanılmıştır. Ek olarak sahipleri gezerken atların korumalığını da yapardı. Dalmatian dolayısıyla çok yönlü bir cinstir. İtfaiye maskotu, askeri bekçi, sirklerde gösteriler, av köpeği gibi biroldukça özelliğe sahip köpektir. Günümüz de ise dalmatian köpeği genellik ev köpeği olarak kullanılır. öteki adı 101 Dalmaçyalıdır.

Dalmatian çok neşeli ve oyuncu bir köpektir.    Sahibine aşırı aşama de bağlı, duvarlı ve çok sadıktır. İnsanları çok sever birlikte olduğunda çok mutlu olur ve ilgi görmekten çok hoşlanırlar, asla bir tek kalmak istemezler. Aksi halde depresyona girebilir. Bu sebepten dolayı bekçi köpeği yapamazlar. Hafızası çok iyi durumdadır, kötü bir şey olduğu vakit hiç aklından çıkartmaz. Çok enerjik ve çocuklarla oynamayı çok severler. Kendisinin kızdırılmasını sevmez, öteki ev köpekleri ile genel olarak arası iyi durumdadır. Fakat yabancı köpeklerden hoşlanmazlar. Yeteri kadar sosyalleştirilmediği sürece gerilmiş ve birazcık agresif olabilirler. Çok parlak zeka ve çok inatçıdır. 15 tane yavru doğurabilme özelliği vardır. Doğru eğitim verilmediği sürece saldırgan olabilmektedirler. Yaşam süresi de 10-12 yıl kadar olabilir.

DALMATİAN KÖPEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ
Dalmatian köpeği erkeklerde boyu 50-60 santimetre kadar uzayabilir. Dişilerde ise 50-55 santimetre kadardır. Ağırlıkları hem erkek hem dişi derhal hemen aynıdır. Averaj 25 kilo olurlar. Dalmatian çok dayanıklıdır. Çok temiz ve yalın hatlara sahiptirler. Kısa sert ve sık tüyleri vardır. Kahverengi yada siyah şekilde karmaşa olarak benekleri vardır. Parmakları kavisli şekilde ve ayakları yuvarlak biçimdedir. Burun rengi kahverengi yada siyah olabilmektedir. Gözleri yuvarlak şekilde siyah ve iyi görmektedir. Kulakları yumuşak ve hafif şekilde yukarı doğru bakmaktadır. Benekleri ne kadar güzel dağılmışsa köpek o aşama değerli sayılır. Yavruları doğarken beyaz doğmaktadır. Yaşı ilerledikçe benekleri meydana gelmektedir.

DALMATİAN KÖPEĞİ BAKIMI NASIL YAPILMALI
Dalmatian köpeği cinsel yılda 2 kez çok aşırı bir halde tüy dökmektedir. Gmeşhurk tarama yaparak bakımını yapabilirsiniz. Çok titiz ve temiz bir köpektir. Gerektiği vakit da banyo yapmış oldurılması doğru olacaktır.

DALMATİAN KÖPEĞİ EGZERSİZ İHTİYACI
Dalmatian köpeği cinsi enerjisi bir fazlaca olarak çoktur. Gmeşhurk olarak yürüyüş ve koşular gereklidir. Aksi şekilde eşyalara zarar verebilir.

DALMATİAN KÖPEĞİ EĞİTİMİ NASIL YAPILMALI
Dalmatian köpeğinin eğimi zor ve sıkı bir halde olmamalıdır. Zeki olmasından dolayı eğitimi hızlı bir halde kapabilir. Yüksek olarak itaat etme seviyesine gelene kadar eğitilmesi doğru olacaktır.

LEAVE A RESPONSE

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir