Uzman Köpek eğitmeni Serkan Akbalık


Köpek Çiftliklerinde Köpek Eğitimi ve Bakımı

Köpek çiftliği denildiğinde, pek çok köpek sahibinin aklında; köpeğinin, güvenliğinden, iyi bakılacağından emin olabilecekleri mekanlar ,barınma ve eğitilme şart ve standartları gelir. Buralarda köpeklerine nasıl davranılacağı, iyi bakılıp bakılamayacağı konusunda haklı olarak tereddüt yaşarlar.

Çünkü bu varlıklar; onların önemli can dostlarıdır. Köpek sahiplerinin bu konuda dikkat etmeleri gereken husus, köpeklerinin barınacağı yerleri mutlaka görmeleri, bakım yapan personeli tanımaları, sorumluyu tanımaları ve bu çiftlik hakkında gerekli referansları araştırmalarıdır.

Köpek çiflikleri hakkında maalesef ki bazı olumsuz düşünceler mevcuttur. Burada köpek eğitim ve bakım yerlerinin ciddi olabilecek hatalarının yanında, köpek sahiplerininde köpek bakımı ve eğitiminin ciddi ve önemli bir iş olarak görmeyip, gerekli hassasiyeti göstermemesinden kaynaklanmaktadır.

Yerinde Köpek Eğitimi

Sizlerinde bildiği gibi birçok köpek çiftlikleri var ama siz köpeğinizi çiftliğe göndermek istemiyorsanız, bu konuda sizlere yardımcı olmaya hazırız.Eğer köpeğinize yerinizde ve gözünüzün önünde eğitim verilmesini istiyorsanız bizi arayınız.Unutmayın;evde sizin yanınızda eğitim almış bir köpek sizi daima daha iyi dinleyecek ve itaat edecektir.

Bir köpeğin eğitimine başlanması için en az altı aylık olması gerekir.Öncelikle tuvalet eğitiminden başlıyoruz.Daha sonra köpeğinizin düzenli olarak dışarıya alışmasını sağlıyoruz.Köpeğinizin evinizdeki eşyalara zarar vermemesi,yerden yada başkasının elinden herhangi birşey yememesi, siz evde yokken evde yalnız kalmaya alışması verecek olduğumuz öncelikli eğitimlerden.

Bunların yanında,TEMEL İTAAT eğitiminde,köpeğinizin sizi çekmeden sol tarafınızda yürümesi, OTUR, YAT, BEKLE, BIRAK, GEL, GETİR, GİT, KOŞ, ÇABUK, YAVAŞ, HAYIR, AFERİN, SUS gibi temel komutları öğrenmesi sağlanır.Bu dönem bittikten sonra İLERİ İTAAT eğitimine geçilir ve bu komutları tasmasız olarak yerine getirmesi için gereken eğitim verilir.

Köpeğinizle sorunsuz ,rahat ve zevkli bir yaşam sürdürmek istiyorsanız köpeğinizin bu eğitimleri alması şarttır.Bizce sadece köpeğin eğitilmesi tek başına yeterli olmayıp,köpek sahibininde birçok konuda doğru bilgilendirilmesi gerekir.Güzel bir silah hediye edilen kişinin onu kullanmak hakkında yeterince bilgi sahibi olması gerektiği gibi, hangi cins olursa olsun bir köpek sahibininde bu konuda yeterince ve doğru bilgi sahibi olması icap eder.

Eğiticinin olması gereken Niteliği ve Tutumu

Köpek eğitimi, bu konuya ilgi gösteren, köpeği seven, sabırlı anlayışlı ve gerekli eğitimden geçmiş, bilgi ve tecrübeye sahip, köpeği okuyabilen kişilerin işidir.Bu niteliklere sahip olmayan kişiler,köpek eğitemezler. Çünkü;

Köpek eğitimi, ilgi gerektirir.
Köpek eğitimi,hayvan sevgisi gerektirir.
Köpek eğitimi, sabırlı ve tutarlı davranış gerektirir.
Köpek eğitimi, sağlıklı bünye gerektirir.
Köpek eğitimi ,köpek ve köpek eğitimi konularında bilgi, tecrübe ve sağlıklı bilgi sahibi olmayı gerektirir.

“Uzman Köpek eğitmeni Serkan Akbalık” üzerine 4 yorum

    • Merhaba hocam size bir sorum olacak hocam bende 2 tane pitbul yavrum var 5 aylık koruma iç güdüleri nezaman başlar deneme yaptım korkup geriye kaçtılar anneleri nide ben yetiştirdim bu sekil değildiler yavrular akıları fikirleri oynamak benmi erken davranıyorum anlamadim beni bilgilendirirseniz sevinirim

      Yanıtla
  1. Merhaba kardesim, öncelikle vermis oldugun bu güzel bilgilerinden dolayi cok tesekkür ederim ! burada yapmakda oldugun faaliyetlerin nekadar etkili oldugunu inanki tahmin edemezsin,bizler halk olarak köpek egitiminde biraz geride kalmistik ama senin gibi güzel insanlarin sayesinde bu egitimlerde artik geride degiliz iyiki varsin…

    ( Bu arada vermis oldugun bilgiler sayesinde cok harika bir köpege sahip oldum,ilgi ve alakandan dolayi tekrar tesekkür ederim saygilarimla…)

    Yanıtla

Yorum yapın