Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi

Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek EğitimiKöpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi Köpek eğitmeni, Yavru Köpek Eğitimi , Temel İtaat Eğitimi

Köpek Eğitimi

Temel itaat eğitimi


Temel itaat eğitimi köpeğinizin size doğru refakat etmesini sağlamak amacı ile yapılır. Takip, otur, otomatik otur, otur bekle, yat, yat bekle, uzun bekle (25 dk), gel, dolaş, sağa ve sola dönüş komutlarını kapsar. Bu eğitim sonunda muhakkkak köpek sahibi ile Destek Eğitimi yapılmalı ve komutların nasıl kullanılacağı öğretilmelidir.
Zamanında doğru şekilde verilen Temel İtaat eğitimi köpeğin eğitim sistematiği içerisindeki taşları doğru oturtmasını ve başta İleri İtaat (kayışsız eğitim) olmak üzere tüm ileri düzeydeki branş eğitimlerini alabilmesini sağlar.
Bu eğitimin eksikliği ise ileride alınacak her eğitimde zorluk yaratacak ve belkide köpekelerde gördüğümüz davranış bozukluklarına zemin oluşturacaktır.

TEMEL EĞİTİM
Basic Obedience : *Puppy training eğitimini almış bir köpeğin altı-yedi aylık dönemlerinde başlaması gereken eğitimdir.Temel eğitimde amaç , sadece köpeği otur-yat-bekle gibi komutlara alıştırmak değildir.Bu eğitimde köpeğin komutlara uyması kadar disipline ve doğru davranışlara alıştırılması da gerekmektedir.Bu komutları öğrenen köpeğiniz ile her gün , eğitim tekrarını 5 dakika yaptırmanız sizin köpeğiniz üzerindeki otoritenizi sağlar. Bu çalışmaların sürekliliği de , sizin ve köpeğinizin arasındaki uyumun pekişmesini sağlayacaktır. Adından da anlaşıldığı gibi bu eğitim , köpek yetiştirmenin TEMEL ini oluşturur.Bu dönemi doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamak mükemmel bir köpeğe sahip olmanın başlangıcıdır.Şunu da unutmamak gerekir ki, mükemmel sonuçlar,mükemmelbir köpekle olur.Eğer bir köpek alacaksanız bir uzmana danışarak alın. Köpeklerde biz profosyonellerin önem verdiği ilk şey , KARAKTER dir.Karakteristik özellikleri iyi olmayan bir köpekle mutlu olmanız son derece zordur.Puppy ve Temel Eğitimini iyi alan bir köpek kısa bir aradan sonra İleri Seviye Eğitime geçer.

*PUPPY TRAINING: Bütün dünyada uygulanan bu alt yapı oluşturma egzersizleri maalesef ülkemizde uygulanmamaktadır.Oysa köpeğin ileriki dönemlerinde sahibi ile daha uyumlu ve disiplinli çalışabilmesi için PUPPY TRAINING gereklidir.Bu dönem içerisinde köpeğe sosyalizasyon ve bütünleşme öğretilir. Aksi takdirde geç başlayan eğitim çalışmaları istenen sonucu vermez. Merkezimizde bu çalışmalar hem bireysel olarak verilmekte hem de grup çalışmaları şeklinde sunulmaktadır.Yüzlerce ırk ve cinsiyet üzerinde uzun zamandır yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda PUPPY TRAINING ‘in ileriki eğitimlerde başarı oranını yükselttiği tesbit edilmiştir.

1 COMMENTS

  1. Aralık 1 doğumlu Alman kurt köpeğim var ben henüz buna hiç bir şey ogretemegim is yüzünden bana yardımcı olursanız sevinirim iyi çalısmalar..

LEAVE A RESPONSE

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir