Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi

Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek EğitimiKöpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi Köpek eğitmeni, Yavru Köpek Eğitimi , Temel İtaat Eğitimi

Köpek Sağlığı

Köpeğiniz için Sağlıklı Beslenme Programı


Köpek Nasıl Beslenir?

Evcil dostumuz için belki de en önem verdiğimiz konu köpeğimizin nasıl sağlıklı beslenmesi gerektiğidir.  Köpeğinizin sağlıklı beslenmesini sağlamak düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir. Öncelikle piyasadaki markalar arasında doğru köpek mamasını ya da takviyesini seçmek oldukça zordur. İkinci olarak ise köpeğinizin hangi besinlere
ihtiyacı olduğunu bilemeyebilirsiniz. Sonuçta sağlıklı bir beslenme programı köpeğimizin mutlu ve uzun bir hayat sürmesini sağlayacaktır.


Köpeğiniz İçin Sağlıklı Beslenme Programı

En yakın pet shoptan bir paket kuru mama almadan önce veterinerinize danışmalısınız. Köpek nasıl beslenir sorusuna en iyi cevabı verecek kişi veterinerinizdir.  Köpeğinizin sağlığı söz konusu olduğunda ondan çok şey öğreneceğinize emin olabilirsiniz. Veterinerinizin önerisi köpeğinizin beslenme programını oluşturmada büyük kolaylık sağlayacaktır. Büyük olasılıkla size piyasadaki bilindik ve ürünü için ciddi araştırmalar yapmış olan markalardan birini önerecektir.

Köpeğinizin yaşını ve cinsiyetini de sağlıklı bir beslenme programı oluştururken göz önünde bulundurmalısınız. Bazı köpek mamaları özel içeriği sayesinde yaşlı köpekler için daha uygundur. Diğerleri ise genç ve yavru köpekler için özenle geliştirilmişlerdir. Bunların yanında köpeğinizin boyu ve cinsi için de özel olarak üretilmiş köpek mamaları piyasada mevcuttur.

Ne olursa olsun masa artıklarını köpeğinize vermekten kesinlikle kaçınmalısınız. İnsanların damak zevkine hitap eden besinler köpeğiniz için toksik olabilir ve sizinle geçireceği yılları azaltabilir.

 

Zaman ayırarak hangi mama markasını kullandığınızı ve görüşlerinizi bizimle paylaşır mısınız?

LEAVE A RESPONSE

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir