Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi

Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek EğitimiKöpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi Köpek eğitmeni, Yavru Köpek Eğitimi , Temel İtaat Eğitimi

Köpek Sağlığı

Köpekte Kusma


Kusmanın Nedenleri:

Hayvan midesini, bozacak uygun olmayan bir şeyler yer. Baharatlı,tuzlu ev yemekleri,sosis,salam gibi insan gıdaları.

Yabancı nesneler yeme. Hayvan mide ve bağırsak yolunda geçemeyecek ve yapışacak bir şeyler yemiştir.

İpler, kedilerdeki yabancınesnelerin en sık görülenidir. Bunlar genelde dilin altına takılırlar ve sonra mide ve bağırsaklarda dolaşıp sıkışırlar. Bağırsakları gererler ve bağırsak duvarlarını testere gibi keseler.

Birçok bitkiyi çiğnemek veya zehirli maddeler yeme.
Parazitsel yangı.İç parazitlerin(solucan,kıl kurdu,kancalı kurt..)neden olduğu iltihaplanma,tahriş.

Bezsel Hastalık (yüksek troidli kedilerde daha yaygındır).

Organ iltihaplanmaları, enfeksiyon veya bozukluk, örneğin böbrek rahatsızlığı ve pankreatitis.

Birçok hastalık.Köpek gençlik hastalığı,enfeksiyöz kedi hastalıkları gibi viral yada bakteriyel kökenli hastalıklar.

İlk olarak yapılması gerekenlere:

1- 8–12 saat boyunca ağızdan su veya yiyecek vermeyin.

NOT: Yiyecek ve su vermeme sadece genç yetişkinler için uygundur ya da normal ve sağlıklı hayvanlar için. Çok yaşlı (10 yılın üzerinde) çok genç (1 yılın altında) veya hasta hayvanlar susuz veya yiyeceksiz bırakılmamalıdır, bu hayvanlar bir veteriner kontrolünden geçirilmelidir

2-Yeme, içme yokken kusma yoksa hayvanı biraz buz parçacıkları verin ve hiç kusma olmayana kadar her 2–3 saatte bir bunu yineleyin.

3-Buz parçacıklarıyla hiç kusma oluşmazsa bir parça su ( ¼ fincan oranı kedi ve küçük köpekler içindir, orta boy köpeklere 1/3 oranında, iri ve devasal köpeklere de yarım fincan) veya suya ek olarak pediatrik elektrolitli bir oral solüsyon ekleyin. Hiç kusma olmazsa her 2–3 saatte bir tekrar edin.

4-Hala hiç kusma yoksa yüksek lifli bir diyet ekleyin: Kedi ve küçük köpekler için bir seferde iki çay kaşığı orta boy köpekler için bir seferde bir yemek kaşığı ve iri köpekler için bir seferde iki yemek kaşığı. Hiç kusma olmayana kadar her birkaç saatte bir tekrar edin.Pirinç lapası hazırlayın.

5- 48–72 saat sonrada hiç kusma olmazsa hayvanın normal beslenmesini yavan bir beslenmeyle karıştırın ve yavaş yavaş normal beslenme rejimine dönün.

6-Yiyecek ve içecek vermediğiniz halde kusma oluşursa veya kusma yeniden yiyecek ve içecek verdiğinizde oluşursa hayvanı daha ciddi ve hayat tehdidi muhtemelen durumlara kontrol için veterinere götürülmeli ve su kaybı ve bulantı tedavisi uygulamalısınız.

7-Kusma; ateş ve yorgunluk gibi diğer hastalıklarıyla birlikte oluyorsa yiyecek ve içeceği kesmeyin. Muayene için hayvanı bir veterinere götürün.

Kusma, ishal ve yememe yoluyla hayvan vücut sıvılarını kaybediyorsa hızlı su kaybı olmalıdır. Su kaybı: Şoka ve ölüme neden olabilir. Su yerine buz küpleri ya da parçacıkları vermek su kaybını önleyebilir ve kedi ve köpeğiniz kısa zamanda çok su içmesini önler.

8 COMMENTS

 1. benim bir sibirya kurdu köpeğim war eğitilmesi kolay ama fiyatları pahalı eğiticiler köylüyüz zengin değiliz manisa civarı bir köydenim çok iyi şeyler öğretilmek amacıyla köpeğimi eğittirebilirim eğer isterseniz facebook adresimi werim https://www.facebook.com/samet.becerik.7

 2. yardımcı olurmusnuz acıl?golden köpeğim var 3 gundur ıshal,kusması var ve cok zayıfladı cok az su ıcıyor ama sonra onuda cıkarıyor aglıyor yaslarıda sankı kırmızı akıyor…bugun ılkdefa ıshalı kırmızı cıktı….ne yapmamız gerekıyor?…

  • Hemen veterinere goturun veteriner no oldugunu soylicek sana ama oncesinde kucuk 1 tane buz kalibi yalatın

 3. benim bi rotvaydır boncuk var kısa boylu uzun şeklinde 2 gündür kusması var ne yapayim acilen bilgilendirin beni yardımcı olsanız …

 4. Benm köpeğim çok hasta. Herşeyi var
  Yemek yememe halsizkik birazda salya akıyor

  Gençlik aşısı diye bişey varmış.
  Doğrumu ki lutfen yardım ediniz lutfen

LEAVE A RESPONSE

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir