Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi

Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek EğitimiKöpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi Köpek eğitmeni, Yavru Köpek Eğitimi , Temel İtaat Eğitimi

Köpek Irkları Pet Haberleri

Pomeranian Boo Köpek Özellikleri Bakımı ve Eğitimi

POMERANİAN (BOO) ÖZELLİKLERİ VE BAKIMI

19 Haziran 2020

Pomeranian, Samoyed, Alaskan Malamute ve Norveç Elkhound’u içeren Spitz köpek ailesinin en küçük üyesidir. Pomeranian (Zwergspitz, Cüce Spitz, Loulou veya sevgiyle Pom, Boo olarak da bilinir) sadece 3 ila 7 kilo ağırlığındadır. Pomlar isimlerini Almanya’nın Pomerania eyaletinden alıyorlar. Kraliçe Victoria, Pomeranyalılar’ın bir fuar gösterisinde, ilk pomların gösterilmesine izin verdiğinde özellikle popüler oldular. 

Sevimli, alıngan ve tüylü Pomlar, ailelerine karşı zeki ve sadıktır. Ancak onların zekâsı ile sizi kandırmasına izin vermeyin. Bu bağımsız, cesur köpeklerin kendilerine has özel bir zihinleri vardır. Çevrelerindeki dünya hakkında uyanık ve meraklı olurlar. Ne yazık ki kendi zihinlerinde, gerçekte olduklarından çok daha büyüktürler, bu da bazen onları tacize ve hatta çok daha büyük köpeklere saldırmaya itebilir. Evet, yalnış okumadınız o küçük boyu ile büyük köpeklere saldırırlar. Neyse ki, diğer köpeklerle ve hayvanlarla düzgün bir şekilde sosyalleşirlerse, genellikle iyi geçinirler.

Pomeranian (Boo) Fiziksel Özellikleri

Pomeranyalıların dik kulaklı kama şeklinde bir kafası vardır. Bazı sahipleri yüzlerini tilkiye benzetir. Bazı sahipleri de bebeğe benzetir. Koyu, badem şeklindeki gözleri zeka ve merakla ışıldar. Burunları koyu veya kürkü ile aynı renkte olabilir. Pomeranyalılar, çok çeşitli düz renklerle gelir. Kırmızı, turuncu, beyaz, krem, mavi, kahverengi ve siyah en yaygın olanıdır. Boolar tüylüdürler, çift katlı kürkleri düzenli fırçalama gerektirir.

  • Boyut: Boolar 20cm boyunda olurlar.
  • Ağırlık: 2 – 3.6 kg arasında ağırlıkları vardır.
  • Karakter: Zeki, sosyal, oyuncu, hareketli.
  • Renkler: Beyaz, siyah, turuncu.
  • Eğitim: İlgi ve sabır ile eğitilebilir.
  • Bekçilik Özelliği: Yabancılardan hoşlanmaz ve havlama eğilimi olan bir köpek cinsidir. Bu özellikleri onu iyi bir bekçi yapıyor. Ancak bazen havlamayı ne zaman durduracağını bilemez. Bu nedenle onlara komutla havlamayı durdurma eğitimi verilmesi iyi bir fikirdir.
  • Egzersiz: Pomların çok fazla enerjisi vardır ve yürüyüş yapmaktan zevk alırlar.

Yavru Pom (pomeranya) Cinsi Hakkında Bilgiler

Yavru pom’un en büyük yardımcısı annesidir. Bu nedenle sahiplerine yavru bakımında çok iş düşmez. Vücut ısısını kontrol etmek bakımları için yeterlidir.

Çocuklarla iyi bir şekilde anlaşmalarını istiyorsanız mümkün oldukça çok çocuklarla muhatap edilmelidir. Bu şekilde onlara alışabilirler. Buna rağmen yüzde yüz çocuk dostu değildirler. Yavru dönemlerinden itibaren oldukça oyuncu köpeklerdir.

Pomeranian Boo Karakter Özellikleri

Aynı türden köpeklerle ve yabancı insanlara karşı mesafeli olan Pomeranian Boo köpekler yabancılara kolay kolay yaklaşmaz. Bu köpeklerin en önemli özellikleri oyuncu olmasıdır. İlgi bağımlısı olan bu ırk sürekli ilgi ister. Her şeyi oyun olarak görmeleri eğitilebirlirlik düzeyini pozitif katkı sağlıyor. İçgüdüleri yüksek olsa da koruma alanında geri planda kalmayı tercih ediyorlar. Sürekli gülen yüz ifadeleri ile oldukça eğlenceli bir görünüşleri vardır. Çok tercih edilen ve oldukça pahalı olan Pomeranian Boo köpekler oldukça zekidirler. Yaş aldıkça ağırbaşlı olan bu ırk tam bir kucak köpeği olurlar.

Sahiplerine oldukça bağlı olan bu ırkın adeta sahibine aşık olduğu söylenebilir. Yabancı pek sevmezler. Onlara kızgınlıklarını sürekli havlayarak gösterirler.

Pomeranian Boo Fiziksel Özellikleri

Yapısı bakımından küçük olan Pomeranian Boo köpekler tüylerinin güzelliği ile oldukça sevimlidirler. Farklı renkler olabiliyorlar. Genel olarak krem, kızıl, kahverengi ve turuncu olan bu köpekler nadirde olsa iki renkli tüy yapısında da görülebilirler.

Pomeranian Boo Bakımı

Pomeranian Boo köpeklerin bakımı kolaydır. Sadece biraz yiyecek seçmeye yatkındırlar. Aktif yapıları sayesinde bu ırk köpeklerde obezite olmaz. Tüylerinin bakımı için hafta bir ya da iki kez tarama gereklidir. Özellikle tüy dökme dönemlerinde günlük fırçalama tavsiye edilir.
Küçük olsalar da düzenli egzersiz bu ırk için önemlidir. Sık sık banyo tavsiye edilmez. Aylık üç kere yıkanmaları yeterlidir. Fazla yıkanmaları tüyleri ve derileri için sağlıklı olmaz.

LEAVE A RESPONSE

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir