Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi

Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek EğitimiKöpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi Köpek eğitmeni, Yavru Köpek Eğitimi , Temel İtaat Eğitimi

Köpek Irkları

Köpek Cinsleri

Yorkshire Terrier

yorkshire-terrier
 Temel Özellikleri : Yorkshire Terrier düğer tüm terrier cinsleri gibi çok hareketli ve neşelidir.Diğer hayvanlarla kesinlikle anlaşamaz fakat sahiplerine çok bağlıdırlar.Ev ortamı için birebirdir ve yabancılara karşı çok kuşkucu davranırlar.

Boy : Boyları genellikle 23-29 cm arasında değişmektedir.
Kilo : Genellikle 3-4 kilogram arasında görülmektedirler
Yaşam Tarzı : Tüm dünyada artık yaygınlaşmış olarak insana eşlik eden en yakın köpek cinslerinden birisidir. Bu onun müthiş güzelliği, hareketleri, neşesi ve sempatikliğinin bir eseridir. Ancak yinede ne olursa olsun bir terrier olduğunu unutmamak gerekir.Apartmanda kalmaya bayılır. Dışarıda gezmektende çok hoşlanırlar fakat soğuğa karşı zayıf olduklarından soğuk havalarda mutlaka üzerine birşey giydirilmelidir.
Okunuşu : Yorkşayr Teriyeri


Wirehaired Pointing Griffon

Wirehaired-Pointing-Griffon

Temel Özellikleri

Canlı, zeki, hareketli ve duygulu bir köpektir.

Ortalama Ömür: 12-14 yıl

Kilo Erkek/Kilo Dişi: 23-27/23-27 kg

Boy Erkek/Boy Dişi: 56-61/51-56 cm

Neler Yapar?
Olağanüstü gelişmiş bir koku alma duyusu vardır. Avda özellikle, bıldırcın ve yaban tavşanı avında çok coşkuludur.

Kökeni
Hollandalı köpek yetiştiricisi E.K. Korthals tarafından samur tazısı, setter, pointer ve spaniel cinsi köpeklerin çiftleştirilmesiyle 1870 ve 1873 yılları arasında geliştirildi.

Whippet

Whippet

Temel Özellikleri

Mutlu, duygulu, gururlu, zeki ve uysaldır.

Ortalama Ömür: 12-15 yıl

Kilo Erkek/Kilo Dişi: 9-18/9-18 kg

Boy Erkek/Boy Dişi: 48-56/46-53 cm

Neler Yapar?
Kısa mesafeli yarışlarda kullanılır. Saatte 60 km. hızla koşabilir. Mükemmel karakteri sayesinde insana eşlik edebilir, gerektiğinde dikkatli bekçi köpeği olarak da eğitilebilir. Narin görünüşüne rağmen hastalıklara karşı dirençlidir ve uzun ömürlüdür.

Kökeni
19. yüzyıl sonunda greyhound, İtalyan tazısı ve terrier cinsi köpeklerin çiftleştirilmesiyle geliştirildi. İsmi hızlı hareket etmek anlamına gelen “whip it” sözcüklerinden gelir.

Westphalia Basseti

Westphalia-Basseti

 

 

 

 

 

 

 

Temel Özellikleri

Westphalia Basseti mücadeleci, zeki, arkadaş canlısı bir ırktır. Evde uyuması gerekir, iyi huyludur. Koklayarak iz sürer.

Ortalama Ömür: 10-14 yıl

Kilo Erkek/Kilo Dişi: 15-18/14-17 kg

Boy Erkek/Boy Dişi: 30-35/28-33 cm

Neler Yapar?
Tazı ve basetin avcılık yeteneklerini kendi kişiliğinde birleştirmiştir. İz sürer, avcıyı uyarır, inlere girebilir. Güzel görünüşünün yanı sıra taşıdığı melankolik ama aynı zamanda canlı ifade onu insana arkadaşlık eden bir köpek olarak popüler hale getirmiştir. çok az bilinen bir cinstir. Bu nedenle köpek gösterilerinde pek görülmez.

Kökeni
Alman tazıları ve bassetlerinin çiftleştirlmesiyle üretilmiştir.

West Highland White Terrier

West-Highland-White-Terrier

Temel Özellikleri

Geniş göğsünden kaslı bacaklarına kadar sağlam yapılı, fakat küçük gövdeli bir köpektir. Ateşli, hareketli ve kendine güvenlidir.

Ortalama Ömür: 12-14 yıl

Kilo Erkek/Kilo Dişi: 7-10/7-10 kg

Boy Erkek/Boy Dişi: 25-30/23-28 cm

Neler Yapar?
Pek çok terrier gibi avındaki hayvanları yakalayabilen bir cinstir. Bu rolde ne kadar kararlı ve amansız olduğunu kanıtlamıştır.

Ancak günümüzde bu sempatik, küçük, hareketli köpek çok değerli ve aranan bir aile dostu haline gelmiştir. Bir apartmanda rahatlıkla yaşayabilir, ama özgürlük duygusunu sevdiği unutulmamalıdır. Bir terastan ya da küçük bir avludan hoşlanır.

Kökeni
19. Yüzyıl’ın ortasında, İngiltere’nin Argyll bölgesinde yaşayan bir cins terrier yetiştiricisi kendi köpeklerinin arasında bazı beyaz yavrular buldu. Bu köpekler seçildi ve West Highland White Terrier elde etmek amacıyla çiftleştirildi.

Welsh Terrier

Welsh-Terrier

 

 

 

 

 

 

 

Temel Özellikleri

Estetik bakımından Airedale’in minyatürüdür. Bu köpeğin öteki terrierlerle çiftleştirilmesiyle elde edilmiştir. Canlı, bağımsız, neşeli, duygulu, itaatkar ve cesur bir köpektir.
Tüylerinin sık sık fırçalanması gerekir, yılda iki kez de kırpılmalıdır.

Ortalama Ömür: 12-14 yıl

Kilo Erkek/Kilo Dişi: 16-18/14-16 kg

Boy Erkek/Boy Dişi: 46-48/43-46 cm

Neler Yapar?
Ağıl ve inlerde avcı olarak kullanılır. Tazılarla birlikte sürülerin korunmasında da kullanılır.

Günümüzde sadece insana eşlik eden köpek olarak kullanılır. Apartman hayatına çok iyi uyum sağlar, aynı zamanda iyi bir bekçi köpeğidir. Efendisine çok bağlıdır, ancak yabancılara karşı biraz ürkektir.

Kökeni
Bu cins 1700’lerde üretilmesine karşın ilk kez 1885’te resmi olarak tanıtıldı. Ancak bir süre Kırmızı Wire Fox Terrier olarak anılmıştır.

Welsh Springer Spaniel

Welsh-Springer-Spaniel

 

 

 

 

 

 

 

Temel Özellikleri

Neşeli, duyarlı ve bağımsızdır. Güçlü, sağlam bir köpektir.

Ortalama Ömür: 12-15 yıl

Kilo Erkek/Kilo Dişi: 16-20/16-20 kg

Boy Erkek/Boy Dişi: 46-48/43-46 cm

Neler Yapar?
En zor arazilerde avlanmaya uyum sağlar ve avı getirme konusunda yeteneklidir. Her türlü kötü hava koşuluna dirençlidir. “Daima neşeli” olduğu söylenir. çok soğuk havalardan korkmaz ve yorgunluk belirtisi göstermeden saatlerce çalışabilir.

Av alanından çok fazla uzaklaşma eğilimindedir. Bu nedenle altı aylıkken bu konuda sürekli eğitilmelidir.

Kökeni
özellikle av için spaniel stock cinsinden türetilmiştir.

 

LEAVE A RESPONSE

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir