Ailenin dostu Labrador Retriever


Labrador köpeği belki de, dünyanın en gözde refakat hayvanı ve yardımcı köpeğidir. Tüm aile bireyleri ve özellikle çocuklarla çok iyi anlaşma özelliği ile tanınan bir köpektir.

Son yılların popüler köpeği Labrador Retriever her ne kadar bazılarının koruma yaptığı bilinse de koruma köpeği değildir. Kendi başlarına çok bırakılırlarsa eşyalara zarar verici olabilirler. Labrador’a çok güçlü bir boynu olduğu için erken yaşta tasmasını çekmeden yürümesi öğretilmelidir.

Son derece sabırlı ve duygusal bir köpektir. Dikkat çeken yönlerinden zekası, hareketliliği ve söz dinlemesi başta gelmektedir.

İnsanlarla birlikte yaşamaya bayılır. Çocuklar dahil herkese çok yakın, sevgi dolu ilişki kurmak ister. Hoşlanmadığı kişilere de çok mesafeli davranır. Suda oynamayı çok sever.

“Ailenin dostu Labrador Retriever” üzerine 5 yorum

 1. Merhaba,

  İki hafta evvel 4.5 aylık bir Labrador sahiplendim(dişi). Eğitim programları ve ücretleri hakkında e-mail yolu ile bilgi almak istiyorum.

  Saygılarımla.

  Yanıtla
 2. merhaba 2.5 yaşında labradorum var.Biraz kilolu bana göre tuvalet eğitimi var.

  çok fazla dışarı çıkarıp gezdiremiyorum.çıktığında ise yavru köpek bile görse havlamaya başlıyor

  ileri doğru atılıyor zor zaptediyorum her köpeğe havlıyor zaten dışarı çıkartamıyorum birde

  böyle yapınca tedirgin olarak çıkartıyorum köpek görünce saklanmaya çalışıyorum.

  ne yapabilirim?siz bana nasıl yardımcı olursunuz?

  eğitimle ilgili program ve ücretler nelerdir?

  Yardımcı olursanız sevinirim.

  Saygılarımla.

  Yanıtla
 3. Biz sokakta köpek bulduk goldındı köpeğin üreme organını şerefsizin teki kesmiş köpek çok halsizdi yemeklerini verdik her tarafını oksadık köpeke çatı katında bakıyorduk köpek bir gün tasmasını koparmış bizim ev alt kattı kapının önüne gelmiş oturup beni bekliyordu kapıyı açınca üstüme atladı sevdim köpeği tekrar bağladım karşı daire hep laf söylüuuodu başladıktan sonra köpeği salmış bulmak için ne yapabilirim lütfen yardım edin

  Yanıtla

Yorum yapın