Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi

Köpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek EğitimiKöpek eğitim merkezi – köpek eğitimi – köpek eğitimi fiyatları – Evde Köpek Eğitimi Köpek eğitmeni, Yavru Köpek Eğitimi , Temel İtaat Eğitimi

Köpek Eğitimi Köpek Irkları

Affenpinscher Özellikleri ve Affenpinscher Bakımı

Affenpinscher

Affenpinscher Özellikleri:

Terrierler ile akrabalıkları vardır.Almanca “Affen” kelimesi maymun, “pinscher” ise terrier anlamına gelmektedir. Fransada ise bu ırk bıyıklı küçük şeytan anlamına gelen “diablotin moustachu” olarak bilinmektedir. Bilinen en eski süs köpekleridirler ancak kökenleri tam olarak bilinmemektedir. Orta Avrupa’da 17.yüzyılda mutfak ve ahırları farelerden korumakla görevliydiler.Tam bir kucak köpeği oldukları için bayanlar tarafından tercih edilen bu ırk zaman içinde Pug ,German Pincher ve German Silky Pincherle çiftleşerek daha da geliştirilmiştir.1936’da Affenpinscher AKC tarafından ırk olarak kabul edilmiştir.Günümüze Amerika’da ve anavatanı kabul edilen Almanya’da bile nadir görülen bir köpek haline gelmiştir.

Apartman yaşamına uygundurlar,dışarıda oyun oynamaktan hoşlanırlar fakat ev dışında yaşayamazlar.
Aktif ve enerjik bir köpektir egzersiz ihtiyaçları günlük kısa yürüyüşler ile karşılanabilir.Merakklı cesur inatçı ve hareketlidirler.Fare ve sıçan avlamayı severler,ilgi çekmeyi tırmanmayı ve havlamayı severler.
Diğer köpeklerle ve hayvanlarla iyi geçinirler.Sahiplerine ve dostlarına karşı sadıktırlar.Tehdit oluşturan durumlarda atılgan ve korkusuzdurlar.

LEAVE A RESPONSE

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir