Golden Retriever Özellikleri ve Golden Retriever Bakımı

Golden Retriever

Golden Retriever

Av köpeği familyasından olan Golden Retriever cinsi köpeklerin tarihi çok eski zamana dayanıyor olup, üretimine ilk olarak 1800′lü yıllarda İngiltere ve İskoçya sınırındaki bir bölgede başlanmıştır. Golden Retriever ırkının üretilme sebebi, İskoçya’da o dönemlerde avcılığın hem spor amaçlı hem de geçim kaynağı amaçlı olarak kullanılması ve avcılık sırasında istenilen ihtiyaçlara göre soğuktan etkilenmeyen, soğuk sulara ve sık çalılıkların arasına girebilen, aynı zamanda güzel görünümlü, dost canlısı bir köpek üretme isteğidir.

Golden Retriever cinsinin oluşmasında birçok av köpeği kullanılmıştır. Setter, Newfoundland ve Bloodhound gibi avcılıkta iyi olan ve suda iyi yüzen köpeklerle çapraz çiftleştirmeler yaptırılmıştır. 1912 yılında, günümüz Golden Retriever köpeğinin görünümü büyük bir paydayla -yalnız tüyleri hariç- tam olarak yakalanmıştır. O zamandan bu yana düz olan Golden Retriever cinsinin tüyleri daha dalgalı ve kıvırcık bir hâle gelmiştir. 1912 yılında cinsi tam olarak oturmasına rağmen American Kennel Club’ın (AKC) kayıtlarına 1927 yılında girmiş ve Golden Retriever türü resmen bir köpek ırkı olarak tanınmıştır.

Golden Retriever Eğitimi

Golden Retriever Eğitimi

Golden Retriever Eğitimi

Sahibini memenun etmek istediği onu kolay eğitilebilir bir hayat arkadaşı yapar. Karşısında deneyimsiz bir eğitmende olsa bu akıllı köpek kendisinden ne istendiğini kolayca anlayacak ve sahibiyle ortada buluşacaktır. Bu özelliği onu en kolay eğitilebilir köpekler listesinde yüksek sıralara oturtur.

Golden Retriever  Özellikleri

Hem ülkemizde hem de dünyada, sevimli görünüşü ve dost canlısı yaklaşımı sayesinde çok popüler bir köpek olan Golden Retriever cinsi köpekler en çok tercih edilen 10 köpekten listesinde yer almaktadır. Özellikle, aileler tarafından sahiplenen köpekler, hem yeni yuvasına hem de yeni sahiplerine ve arkadaşlarına kolayca ısınır ve kısa sürede ailenin bir ferdi haline gelirler.

Genel özelliklerinden bahsedecek olursak iyi huylu, dost canlısı, güzel görünümlü, çok hareketli, oyuncu, uysal ve çok sevimli köpeklerdir. Aslen ırkları av köpeği olduğu için ilk üretildikleri dönemlerdeki kadar olmasa da avı bulup getirebilir, kötü hava ve çevre şartlarında zorlanmazlar. Koku alma duyuları çok gelişmiştir. Paylaşma ve karşısındaki insanı memnun etme içgüdüsüne sahip olduğundan, attığınız her eşyayı geri getirir.

Hemen her hayvanda olduğu gibi Golden Retriever’larda da dişiler erkeklere nazaran biraz daha düşük kilodadırlar. Genel olarak bakılırsa Golden Retriever’lar ortalama 25-35 kilo ağırlığındadırlar. Adında da belli olacağı gibi ağırlıklı sarı tonlarında, beyaz renkten kızıla kadar farklı renk tonları göstermektedirler. Golden Retriever’lar iyi bakıldıklarında 10-12 yıl kadar yaşarlar.

Golden Retriever Bakımı

Bu köpekler yemeği çok sever ve aşırı ya da kontrolsüz beslendiklerinde aşırı kilolu olabilirler. Bu da köpeklerde çok görülen kalça çıkığını arttırabilir.

Arkadaş Canlısı Golden Retriever

Tüm insanlarla ve diğer hayvanlarla araları iyi olduğu ve kolaylıkla uyum sağladıkları için bekçi köpeği ya da koruma köpeği olarak kullanılmaları doğru değildir. Zira bir hırsıza bile arkadaşça yaklaşabilirler. Eğitim verilerek bu amaç için çalıştırılsalar bile bir Doberman, Alman Kurdu ve ya Kangal gibi bekçi ve koruma köpekleri kadar iyi olamayacaklardır.

Aile Köpeği Golden Retriever

Golden Retriever’lar ısırma içgüdüsü olmayan nadir köpeklerden biridir. Tek isteği sürekli olarak ona sevgi verilmesi ve onunla ilgilenilmesidir. Bu amaç uğruna çeşitli oyunlarla sürekli kendini ön plana çıkarır. Çocuklu aileler tarafından da tercih edilebilirler. Kesinlikle hiç bir tehlikesi ve kötü huyu bulunmaz. Özellikle çocuklarla ve bebeklerle çok iyi anlaşırlar. Bu sebeple bebek bakıcısı rolü dahi üstlenebilirler. Ayrıca çocuklarla bıkmadan, usanmadan saatlerce oyun oynayabilirler.


191 Comments

 1. Gulcin Haziran 22, 2012 5:13 pm  Cevapla

  Merhaba, ben Golden Retriever istiyorum ama evde bakılması zor mu bana biraz bilgi verebilirmisiniz ? :)

 2. mahmut Haziran 29, 2012 4:43 pm  Cevapla

  bence alabilirsin bakılabilir bende öyle bakıcam merak etme

 3. sevgi Temmuz 1, 2012 9:32 pm  Cevapla

  merhaba, golden dünya tatlısı tam bir dosttur ben bir haftadır yavru golden sahibiyim. evde beslemek çok zor eğer bahçeli bir evse eviniz güzel ama benimki gibi apartman dairesi ise bir daha düşünün derim. ben çalışıyorum gün boyu yalnız kalıyo gece uyutmuyo çok pişman oldum aldığıma şimdi geri vermeyi düşünüyorum mecburen öyle alıştım ki üç gündür ağlıyorum ayrılmak zorunda olduğum için:(

  • Ateş Şubat 16, 2014 4:09 pm  Cevapla

   Ben almayı düşünüyorum.Annem bir süredir izin vermiyordu.Bu yaz tatilinde alacağız.Bir çok köpek eğitmeni ve veteriner ile görüştük.Border Collie isitiyordum ama evde mutsuz olurmuş.Golden Retriever cinsi ise evde bakılabilecek en uygun köpek cinsiymiş.Köpeğin bağırması ve huysuzlaşması köpekten köpeğe değişirmiş.Ama yavru köpekler bir süre yalnız bırakıldığında ağlar.Çok ilgi ister.Biz yazın halıları kaldırıp tuvalet eğitimi vereceğiz.Terasta köpek besleyebilir miyiz?Güvenlik önlemi var.Kimisi evet,Kimisi hayır diyor.Görüşlerinizi alabilir miyim?Sabahtan 3′e kadar okuldayım.Geldiğimde gezdirebilirim.Ödevlerim bitince onunla oynarım.Gereken bakımı yaparım.Acaba ağlar mı?Bağırır mı?Evde her şeyi kırıp döker mi?

  • yelda Nisan 15, 2014 12:42 pm  Cevapla

   eğer köpek sana alıştıysa sen onu verdiğinde arkanan depresyona girip bir sene içinde ölür madem bakamıyacaktın neden aldın o hayvanlarada yazık madem alıyosunuz adam gibi bakın öldüğünde vicdanın rahat olucak mı bi düşün onlarda bi canlı yapmayın böyle ben evde 15 tane besliyorum evim büyük hepsini alıp dışarı çıkartıyorum tuvalet eğitimide fazla zor değil ayrıca köpeğin havlaması köpeğe göre değişir !!!!!!!!

 4. Ramazan Temmuz 22, 2012 4:10 pm  Cevapla

  Evde bakılması zor değil ben bakıyorum :)

 5. can Ağustos 7, 2012 8:33 am  Cevapla

  bende evde besliyorum 12 yaşında olmama rağmen kendim bakabilyrm sabah uyandığımda sokakta top oynuyoruz akşam beraber koşuyoruz bu köpekler kendinizi çok özel hissettiriyo evdede sorumluluk alabilirsen rahatlıkl besleyebilirsin

 6. rüya Ağustos 11, 2012 7:40 pm  Cevapla

  bende almak istiyorum fakat apartmanda yaşıyorum yani havlamassa besliyeceğim sakinse ve çabuk eğitiliyorsa ben bazen saat 7 den 13 e kadar evde olmam bu süre içinde yaramazlik yapar mı

 7. özkan Ağustos 20, 2012 4:02 pm  Cevapla

  bnde bakmak istiyorum ama tuvalet eğitimini nasıl yapcam kesin ve net cvblar istiyorum ?

 8. nazlı Eylül 13, 2012 3:58 pm  Cevapla

  biz 4 aydır beslıyoruz erkek 1 yasında eğitimli hiç havlamıyor sinekler hariç :) apartman da bile kolay bakılabılıyor problem yapmayın bunu cok sakın hayvanlar sız yokken bi yaramazlık yapmazlar uyurlar siz gelene kdr ama geldıgınızde bolca onunla ilgilenıp oyun oynamanız gerekıyor :)

 9. Emre Eylül 24, 2012 8:30 pm  Cevapla

  @Gulcin
  Mrb öncelikle benmde 5 aylık bitane oglum var ve evde Bakılması için öncelikle bi tuvalet eğitimini alması gerekiyo bunu aldıktan sonra hiçbi problem yok bakılabilir evde

 10. efe Ekim 16, 2012 7:15 am  Cevapla

  vallah benim 2 aylık apartman dairesinde besliyorum çok zor olmuyor ama wc eğitimini iyi vermeniz gerekiyor başka bir sorun olmuyor

 11. enes Ekim 19, 2012 7:25 am  Cevapla

  bende bir golden yavru köpek almayı düşünüyorum ama balkonumda bakıcam arasıra içeri alıcam balkonun camı var bakılabilirmiyim net bilgi verirseniz sevinirim

 12. zeynep Ekim 20, 2012 6:53 pm  Cevapla

  bende golden retriever bakıyorum apartman dairesinde ama bence o kadar zor değil ve cok akıllılar eğitirseniz cok kolay bakabileceğinizi düşünüyorum :)

 13. nilay Ekim 31, 2012 6:17 am  Cevapla

  benim 3 aylık bir tarçınım var evde bakıyoruz hemde sabahtan akşama kadar tek kalıyor evde ve kimse şikayetçi değil havlama huyu yok akşam eve geldiğimde kuyruğunu heycanla sallayan ve bizi dört gözle bekleyen biriyle karşılanmak harika bir duygu…

 14. Hasan Kasım 3, 2012 12:47 pm  Cevapla

  cok koku oluyor mu ve cok tüy döküyorlar mı net cevap verebilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 15. emina Kasım 4, 2012 9:33 pm  Cevapla

  bende golden retriever köpek aldım2 hafta önce yavru ama okuyorum tuvalet eğitimini nasıl yapacağım bana bilgi verirseniz sevinirim..

 16. sururi Kasım 12, 2012 9:54 pm  Cevapla

  sevgi köpeği vermedıysen alabılırım

 17. elif Kasım 15, 2012 10:36 am  Cevapla

  bende bakmak istiyorum :)))

 18. sanEmstar3 Kasım 23, 2012 1:30 pm  Cevapla

  Bende golden almak istiyorum fakat aklıma takılan bir kaç soru var evde bakılır fakat fazla tüy dökermi ve komşuları rahatsız edermi?

 19. kenan Kasım 24, 2012 5:00 pm  Cevapla

  Bendede Var Aynen Burda Yazıldığı Gibi Söz Dinliyor Ve Atılan Eşyayı Geri Getiriyor

 20. damla Aralık 4, 2012 11:00 pm  Cevapla

  Ya ben alıcam daha doğrusu öğretmenim verecek ama ben bu golden retriever köpeğin özelliklerinin bilmiyorum ya bana yardımcı olurmusunuz? he bide ben saat 9 da okula gidiyorum 3 30 da geliyorum acaba o saate kadar tek başına dururmu lütfen sitede oturuyorum kabul ederlermi bir an önçe cevabınızı bekliyorum. şimdiden tşk ederim…

 21. damla Aralık 4, 2012 11:02 pm  Cevapla

  lütfen biran önce cevap bekliyorum çarşamba günü yani yarın verecek lütfen…

 22. ali Aralık 6, 2012 9:45 am  Cevapla

  merhaba arkadaslar elimde 4 adet golden yavrusu bulunmaktadır.İzmitte yasıyorum istanbul dan veya baska komşu illerden alıcılar olursa ilgilenenler ekleyebilirler ali_metin62@hotmail.com
  NOT:Yavrular çok ucuz fiyata verilecektir.
  Saygılar Sevgiler .
  (kapıda ödeme )

 23. meltem Aralık 8, 2012 9:25 pm  Cevapla

  benim goldenımın adı Ece 3 yaşında apartman dairesinde bakıyoruz çok seviyoruz ama çok zor eğer evde 2 yada 3 kişi ilgilenirse baş edilir benim evim büyük olduğu içinmi bilmiyorum ama hiç koku olmuyo diyebilirim ayrıca kesinlikle hiç havlamıyor oda bi avantaj ama bi o kadarda korkak bir hayvan tek başına dışarı çıkartmak imkansız çöp arabası ve çöp toplayıcaılarıgörünce kendini kaybediyo ayrıca halen kafasına esince eve çiş yapabiliyor hemde az buz değil küçük bir göl şeklinde:)))) alacakların dikkatine bunları göze alıyorsanız köpek sahibi olmak güzel bir duygu

 24. tuba Aralık 9, 2012 4:51 pm  Cevapla

  bende golden almak istiyorum balkonda bakıcam ama ara sıra eve alıcam sabah 8 den aksam 4 de kadar eve gelemiyorum sorun cıkarmı? acil cevap lütfen

 25. görkem Aralık 11, 2012 10:43 am  Cevapla

  benimde var goldenim 8 yavru doğdu 2 si satıldı 6sı müşteri bekliyor :)

 26. sedat Aralık 15, 2012 11:50 am  Cevapla

  merhaba arkadaslar bende bir golden almak istiyorum. en iyi dost olduguna ınanıyorum. köpeklerini vermek isteyen ve ucuz fiyata satan arkadaslardan mail ve yavruların resimlerini bekliyorum teşekkkürler. syaqgılar… sedat_tonga@hotmail.com

 27. ceylin Aralık 16, 2012 11:53 am  Cevapla

  goldenler sakin uysal biridir burdada dendiği gübi arkadaşım birtane besledi hata burda 7 şaşında golden var halada uysal bize zarar vermiyor ama büyüyünce gezdirme konusunda zorlanıyor

 28. Alperen Aralık 16, 2012 5:37 pm  Cevapla

  Arkadaşlar Bende 1 yaşında Erkek Golden var Beyaz Benım köpeğim çok akıllı evim Apartman ama en alt kat bahçeli; Köpeğim eve tuvaletini hiççç yapmıyor havlamıyor Ve Dışarıda Köpeğin tasmasını çıkarttımda Kaçmıyor gel dedimde ne olursa olsun ister köpeğin yanında ister kedi kovalarken olursa olsun geliyor. Her Attığım eşyayı Topu Geri getiriyor sabahtan akşama kadar eve gelmeseniz yine bişi yapmaz ama evde bakıyorsanız kırılıcak eşyalar tehlikeli odanızın ortasında büyük sehbaa varsa üstüne çıkabilir dikkat ediniz. HER YERDE BAKILABİLİR.

 29. zeki Aralık 17, 2012 3:34 pm  Cevapla

  ya ben beagle almak istiyorum ama golden da güzele benziyo. lütfen bana yardım edin hangisini alayım

 30. Pınar Aralık 19, 2012 9:11 am  Cevapla

  Merhaba,
  Daha önce ispanyol cocker ım vardı ancak apartmanda yaşadığımdan dolayı havlama şikayeti oldu ve vermek zorunda kaldım. Evde hafta içi yaklaşık 10 saat yalnız kalacak. Goldenlar uygun mu? yada bilenen başka cins? GErçekten bilgisi olanın bilgilendirmesini rica ederim. Ayrıca bir kaç pet satan arkadaş gördüm!! Pet satımı yasak artık. Unutmayın arkadaşlar

 31. gizem Aralık 22, 2012 12:55 pm  Cevapla

  bende ailemle karar verdik golden almayı düşünüyorum.onun hakkında pek çok şey biliyorum fakat tek bilmediğim tek şey ben 12 yaşımdayım ve herkes gibi okula gidiyorum sabah 7:30 gibi evden çıkıyor 3:30 gibi eve geliyorum… ben yokken evde sıkılıp üzülürse ilgi görmek isterse ,tuvalet sorununu dert etmiyorum…sadece korktuğum tek şey ben evde yokken sıkılır mı?golden ilgi isteyen köpeklerdir en kısa zamanda yardımcı olursanız sevinirim…

 32. birkan Aralık 29, 2012 11:53 am  Cevapla

  biz tüm aile dişi bi yavru golden hayali kuruyoruz uzun zamandır. yalnız pet shoplardan 500 liraya bir can satın almaya karşıyız. daha dün mısır çarşısının yanındaki can tüccarlarına gidip ziyaret ettim oradaki yavruları. küçücük kafeslerde satın alınmayı bekliyorlar. böyle bir durum yaşamak istemiyorum. sütten kesilen, yeni bir yuva arayışında olduğunuz yavrularınız varsa sahiplenmek isterim, isteriz. mail adresimden ulaşabilirsiniz. birkannkocc@hot

 33. seval Ocak 1, 2013 9:30 am  Cevapla

  Çok tatlı bir goldenim var.4 yaşında köpek alırken çok iyi düşünmeniz gerek.apartmandada beslenebilir fakat bakımı çok zor.sürekli tüy döker çok agır bir sorumluluk gerekiyor hastalanırsa yandınız.ilaçlar ve aşılar pahalıciltleri hassas ilkbahar ve sonbaharda aşırı tüy döker kulaklarında genelde bu aylarda akıntı olur ve çok pis kokar tedavi gerekir para gerekir.mamasıda dahil aylık size tabili hiç bir hastalıgı yoksa saglıklıysa 300 tl dir hasta olursa bu dahada artar.yani biraz lüks köpek beslemek.ayrıca hiç bir seyhate götüremezsin uçaklar almaz otobüs almaz arabanla belki bu durumda veterinere bırakman gerekirki oda ayrı maliyet 1 gecelik bakımı 15-25 tl arasında degişiyor yani masraf masraf ama çok tatlılar gerçekten bakabilecekseniz alın çok iyi düşünmeniz ve hayatınızı arık köpeginize göre ayarlamanız gerekecek tabiki bütçenizide….. alıncada asla vazgeçemezsiniz.hasta olunca üzülürsünüz zorrr iyi düşünün

  • Ateş Şubat 16, 2014 4:12 pm  Cevapla

   Her zaman mı pis kokuyor?Orta derece tüy döktüğünü zannediyordum.Tuvalet eğitimi verilmeden önce ne yapıyor?Mama yerine ev yemekleri verirse daha uzun yaşıyor.Arkadaşımın da Bir Golden’i var.12 yıl yaşaması gerekirken 15 yıldır yaşıyor ve yeni doğum yaptı.Veteriner kontrolünde ev yemekleri ile beslendiği için bu kadar sağlıklı olduğunu söylemişler.

 34. ece Ocak 4, 2013 7:51 pm  Cevapla

  Ben golden besliyorum.Hiç havlamıyo.Oyunu çok seviyo.Sahibine aşık oluyo.Körleri karşıdan karşıya geçeriyo.Çok akıllı bir köpek.Çişini gazete yapıyo.Sahibi hasta olunca ağlıyo..

 35. elif Ocak 5, 2013 7:16 pm  Cevapla

  çok güzel bir köpektir ben besliyorum sabah akşam beraber sokakta koşuyoruz ve ben bir çocuğum benimle eylenmeyi çok seviyor

 36. beyza Ocak 15, 2013 2:42 pm  Cevapla

  bende yavrugolden almaı planlıyorum eğitimi ile ilgili felan gerekli herşeyi bliyorum ama apartman dairesinde oturuyorum insanları rahatsız edermi bide ısırır mı ?? :)

 37. uğur Ocak 25, 2013 11:12 pm  Cevapla

  arkadaşlar ben de golde retriver almayı düşünüyorum ama dişimi alıyım erkekmi karar veremedim lütfen en yakın zamanda cevap yazarsanı sevinirim??!!

 38. mustafakaan Ocak 26, 2013 9:45 pm  Cevapla

  merhaba arkadaslar benımde 7 aylık disi iskoc beyaz goldenım war suan kucagımda uyuyo:d ben apartmanda yasiyorum ve kopekleri cok seviyorum eger apt.de yasiyorsanız kesinlikle erkek golden alin cunku asla ses yapmazlar yalniz kalabilirler size cok fazla ihtiyaz duymazlar ama disiler sürekli miyaklıyolar hep sizin yaninizda olamak istiyolar kucaginizda uyumak felan bunlari biliyorum cünkü hem erkek hemde disi goldenim wardi sirf ablam istedigi için disiyi degilde erkegi werdim ve suan wc egitimi wermeye calisiyorum tam olarak beceremiyorum bunun içinde yardimlariniza acigim simdiden tskler ve ben hayatim boyunca 6 tane kopek ırkı beslenim ama sunu soylemeliyimki golden kadar akillisini görmedim sizin ilginizi cekmek için sürekli şaklabanlık yapıyor ben pc de iken arkamdan durmadan beni güldürüyo yani diyecegim golden ailen icin en iyisi fakat bizimkier evde istemiyo kopegi gondermek istiyolar bende kopek giderse bende giderim diyorum yakinda atarlar bizi sokaga:d babam kopek evin içinde beslenirse melekler o eve gelmezmis diyo ne kadar dogrudur bilemem ama savasa devam neyse umarim kkafalardaki bazi soru işaretlerini cvp lamişimdir banada wc egitiminde yardim olacak olanlara simdiden tsk ler:d:d:d

  • Ateş Şubat 16, 2014 4:17 pm  Cevapla

   Gazete yerine talaşımsı şeylerle dolu büyük sandık gibi şeylerle vermeyi dene.Gazete gerçekten çok kötü oluyor.Köpeğin dışarıda yaşadıysa zaten eve girse bile dışarı yapar ve kendiliğinden bir işaret verir.Ayrıca köpek orta yere yaptığında deterjan yerine sirkeli su ile silinmesi gerekir.Yoksa kokuyu alıp aynı yere tuvaletini yapar.Peki köpek kokuyor mu?

 39. mustafakaan Ocak 26, 2013 9:53 pm  Cevapla

  ve seval arkadassimiza katilmiyorum benim kopegım mama yerine surekli ekmek yıyo ekmege bayiliyo yani bana aylik gideri sadece cope gidecek ekmeklerin israf edilmemesi oluyo sadece asilarini düsünün bunlarda belli donemlerde benim kopegimde sadece kuduz asisi war yani hasta olmadıgı surece asiya ihtiyac duymuyorum bu benım numaram 0534 266 28 31 baska sorularnınız olursa veya golden alip satmak isterseniz beni arayin:d

 40. gamze Ocak 29, 2013 12:36 pm  Cevapla

  evde apartmanda kesinlikle bakılır bir cinstir.benimde 8 aylık bir oğlum var.siz evde yokken havlamaz ama sıkılırsa etrafa zarar verebilir.onlarda insanlarda olduğu gibi daha çocuklar oyuncular yaramazlıklarıda var hemde bazen epey fazladır.fakat aşıları yavruyken alınınca büyüyene kadar epey fazladır mamaları oyuncakları bunlar epey pahalı şeyler.golden lar herşeyi yer fakat alerjiye çk yüksek duyarılıdırlar ve zamanla yedikleri ciltlerinde mantar hastlığına neden oluyor.sadece mama yla beslenmesi gerekir! çk sadık ve sevecenlerdir.büyüdükçe kendileri gibi kuvvetleride artıyor bunuda göz önünde bulundurmak gerekir ve ona göre iyi bir eğitim verilmesi gerekiyor.benim oğlum çk tatlı sıcak kanlı malesef kedi düşmanı.yaramaz sevecen.otur.kalk.yat.dön.sürün.gel.al.bekle komutlarını biliyor.tam bir öğrenme delisidir.almadan önce çk iyi düşünülmesi gerekiyor.ve size tavsiyem barınaklardaki canları kurtarmanız.illaki yavru olması gerekmiyor.golden lar her yaşta zarar vermezler.

  • Ateş Şubat 16, 2014 4:19 pm  Cevapla

   Nasıl eğittiniz acaba?

 41. kerem Ocak 29, 2013 2:19 pm  Cevapla

  4-5 AYLIKSA IYI OLUR

 42. Ramazan Şubat 11, 2013 9:46 am  Cevapla

  Arkadaşlar bir tane 2 aylık golden dişi köpek aldım 3 gün oldu ama hastalandı kusuyor mama yemiyor hiçbir şey yemiyor sürekli yatıyor halsiz veterinere götürdüm 5 tane igne vurdu gönderdi ama gene aynı ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

 43. ahmet Şubat 13, 2013 5:50 am  Cevapla

  2 aylik bi oglum var almak isteyenlere duyurulur tel 5454915696

 44. merve Şubat 15, 2013 9:02 am  Cevapla

  merhaba, yazılanları okudum %75 olumlu %25 olumsuz şeyler söyleniyor, biz daha önce 40 günlük bir golden yavrusu baktık ama ne yazık ki hastaydı, dışkısı ishal ve kanlıydı, yanında durulamayacak kadar kötü kokuyordu, sonradan öğrendik ki bu, gençlik hastalığı denen ve yakaladığı hayvanı alternatifsiz öldüren ve yavru goldenlarda sık görülen bir hastalıkmış, elimizde ölür ve dayanamayız diye 15 gün sonra geri verdik, bir çiftlikten almıştık ve hasta çıktı, bu noktada petshoplara karşı arkadaşlara yanıldıklarını söylemek istiyorum, petshoptan aldığınız hayvan istisnalar dışında hasta çıkmaz, aşıları yapılır ve size öyle satılır, kaldı ki hayvanseverliği yalnızca köpek sevmek olarak algılıyorsunuz halbuki petshoplarda onlarca çeşit hayvan satılıyor köpeğe yazık da diğerlerine değil mi? ayrıca yazık falan da değil, petshoptan köpek alır ve onu bir yuva sahibi yaparsınız bunda hiçbir kötülük yok. şimdi yeni bir golden alıyoruz, “petshoptan” yarın gelecek heyecanla bekliyoruz, ama ilk tecrübeme dayanarak çok oyun meraklısı ve şımarık olduklarını söyleyebilirim :) sabaha karşı ağlamaya başlar sonuçta bir bebektir ve ilgilenmeniz gerekir, 4 aydan önce tuvalet eğitimi almaz, dışardan eve gelir her yerde kaka bulursunuz :) ama bu geçici bir süreç, bu sıkıntıyı başta çeker sonra tadını çıkararım diyorsanız, çoook para verip pembroke falan gibi cins köpekler düşünmüyorsanız golden harika bir köpek..

  • Ateş Şubat 16, 2014 4:21 pm  Cevapla

   Off yaaa!Neden dört aydan önce tuvalet eğitimi almaz?

 45. selenay Şubat 19, 2013 4:23 pm  Cevapla

  ben de 1 tane golden yavrusu alıcam fakat benim bazı endişelerim var;
  1.evim bahçeli fakat biz tatilerde sürekli yolculuk yapıyoruz yolculuğumuz otobüsle oluyor 14 saat süre içerisinde köpeğim kusarmı veya tuvalet işini nasıl halledebilirim?
  2.ben sabah 06,12:30 arası okula gidiyorum bu zaman içerisinde köpeğim evde yanlız kalabilirmi
  3.geceleri tuvaleti gelirmi?
  4.geceleri beni uyandırmaya kalkarmı? lütfen yardımcı olun Nisanda köpeğimi alıcam şimdiden teşekkürler:)

 46. selenay Şubat 19, 2013 4:49 pm  Cevapla

  lütfen cevap

 47. cansu Mart 2, 2013 12:36 pm  Cevapla

  ya bende istiyorum ama tek korktuğum şey eşyalara zarar verir mi? ha bide tuvalet alışkanlığını nasıl öğretebilirim annemin bana koyduğ tek şart bu arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler….

 48. dilara Mart 6, 2013 2:34 pm  Cevapla

  bende golden var . tuvaletini tutar sen tuvalete çıkartmazsanda saatlerce o tuvaletini tutar yani onlar çok akıllılıar zaten yattığı yere tuvalet yapmazlar

 49. Ayşegül Mart 6, 2013 5:38 pm  Cevapla

  Bende bir golden almayı düşünüyorum ama balkonda beslemek zorundayım yani annem eve girmesini istemiyor balkonda beslenebilir mi yoksa nazik hayvan olduğu için zarar mı görür ? lütfen yardım edin

 50. Özge Mart 7, 2013 8:54 am  Cevapla

  Selenay
  1.yolculuk yaptığınızda fazla yemek yedirme ve ilaçlar al yanına kopekler icin kusmama ilaçları
  Tuvalet egitimine gönder
  2.kopegine zarar verecek seyleri sakla ve git okula
  3.geceleri tabimi gelir ama alıştırmana göre köpeğini günde 3 kere çıkar ama zamanları aynı olsun her gün
  4.geceleri seni uyandırır korkarsa

 51. sevde nur Mart 9, 2013 2:42 pm  Cevapla

  merhaba arkadaşlar ben golden retriever almak istiyorum ama annem evde beslenmez diyor apartmanda oturuyorum ve bizim apartmanda çok şiayet olursa dilekçe yapıp çıkartıyorlar evden ben bir adet köpek buldum ve köpek 1 veteriner 2 danışman 1de profösör eğitmenle büyümüş herşeyi yapabiliyo özellikle poposunu bile yıkıyor ne yapmalıyım çok da tatlı

  • Ateş Şubat 16, 2014 4:21 pm  Cevapla

   Eğer köpeğinin kimliği varsa ve belediyeye kayıt ettirdiysen hiçbir şekilde şikayet edemezler.

 52. emrah Mart 14, 2013 5:22 pm  Cevapla

  ben Goldenı nasıl egite bilirim bilgisi olan varmı ?

 53. oğuz Mart 16, 2013 11:10 pm  Cevapla

  arkadaslar merhaba oncelıkle bana 45 gunlukken mugladan dısı golden gelıd ılk zamanlar kucuk dıe dısarı soguk dıe ewde baktım hıc sesı yoktu hıc havlamıodu tualet egıtımıde vardıı hazır mama normal yemek hersey yıyodu cok uysal ve akıllıydı evım buyuk oldugundan bı odayı bosaltıp halıları kaldırdım gazete serdım aılemle yasadıgmdan sorun olmuodu onlarda yardımcı oluolar şu an 4 aylık oldu buyudu yerınde durmuo ısırıo bızı gecen hafta cok tuy doktugunden dolayı bıde herseye ulasabıldıgnden dolayı kulube yaptrdım bahceye koydum ılk gunler agladı sızladı kapının onunde kulubeye bahceye alısmadı yemek yemedı bızde kıyamayp ıcerı aldık sonra evde yatırıp uyku sersemı halınde kulubesıne koyup basını 15-20 dakka oksıyarak yatırıoruz ama cok havlıo aglıo hala bu hakkında bısey solermısınız lutfen ne yapmalıyım?

 54. sezin Mart 18, 2013 9:19 am  Cevapla

  merhaba ben 2.5 aylık golden aldım.ama tüğleri biraz garip acabağ büğüyünce düzelirmi bilgisi olan varsa lütfen cevap yazsın

 55. beyza Mart 24, 2013 10:22 am  Cevapla

  apartman dairesinde oturuyoruz ailemle birlikte ve golden almayı düşünüyorum apartmanızımz site içerisinde sitedekş her apartmanın kocaman bahçesi var ve bizimde köpeğe bakabilirmiyim ailemin tek endişelendiği şey tuvaleti tüyü ve de hastalıkları biyerde görmüştüm goldenlar halılardan bile en ufak bişeyden alerji oluyomuş acilbilgi yazarsanız sevinirim :) bide fazla havlar mı komşular rahatsız olurmu ???!!?!?

 56. Yağız Mart 27, 2013 4:19 pm  Cevapla

  Ya arkadaşlar 12 yaşındayım apartmanda yaşıyorum saat 9 da okulda oluyorum 8:30 gibi meşgulum yani , akşam 5 gibi eve dönüyorum. Aklıma yatan cins golden yaklasık 1 aylık almayı planlıyorum izin alabilirsem ailemden. Tuvalet eğitimini almasını petshoptan sağlıyacağım. Evde 3 ayaklı masa var yak.50cm ve vazo var üstünde. Büyüdükçe oğlum sizce bu vazoya veya cam sehpaya zarar verir mi ? Beni beklerken üzülür , sıkılır mı ? cumartesileri pazarları hep onunla olurum o garanti (: lütfen cevap verin :)) teşekkür ederim..

 57. abdullah Nisan 2, 2013 6:39 pm  Cevapla

  bende goldn retriver var besliyorum cok kolay bir kopek egtimi cok kolay sizde alabilirsiniz

 58. abdullah Nisan 2, 2013 6:40 pm  Cevapla

  @elif
  benimde var goldnım cok eglenceli dem

 59. kaan sel Nisan 8, 2013 11:52 pm  Cevapla

  arkadaşlar önceikle şunu belirtmek isterim ki evde golden bakmak gerçekten çok zor.eğer derseniz ki 2 günde bir banyosunu bakımını yaparım o zaman problem yok ama banyo ve taranması bakımı şart çünkü tahmin ettiğinizden çok fazla tüy döküyor aksi taktirde.sonra köpeği aldıktan sonra bakamıyorum diye sokağa bırakacaksanız hiç niyetlenmeyin derim.ama evinizin bahçesi varsa problem yok.bakım olayı biraz daha hafifler.

 60. kaan sel Nisan 8, 2013 11:54 pm  Cevapla

  eğlenceli olmasına eğlenceli ama her güzelliğin bi meşakkatli tarafı da vardır unutmayın…

 61. Ufuk Nisan 9, 2013 12:43 pm  Cevapla

  Slm Benim kaptan adinda 8aylik erkek golden nim var cok yakisikli az bulunan cinsden biraz iri yakinda ciflesicek yavrulari uygun fiata duyrulur,,,,,,,,,,,,,

 62. Ufuk Nisan 9, 2013 12:45 pm  Cevapla

  @beyza
  Slm birazdaha beklersen Ben verebilirim….

 63. aleyna Nisan 9, 2013 2:16 pm  Cevapla

  bende beslemek isitiyorum ama dışkısı ve tüylerindeki hastalıklardan korkuyorumm sizce bunun bir çözümü var mı

 64. yağmur Nisan 10, 2013 6:33 pm  Cevapla

  merhaba. ben eğitimli 1,5 yaşında bir golden buldum,18 yaşındayım bakabileceğime inanıyorum fakat bir sorun var oda : annemin köpeği kabul etmemesi :( sizinde fikrinizi almak istedim , sizce nasıl ikna edebilirim ?

 65. rukiye Nisan 13, 2013 12:46 am  Cevapla

  merhaba golden im yeni doğum yaptı 8güzel yavrumuz var 8 günlük onlara güzel bakabilicek
  aileler arıyoruz emzirme süresi bitince isteyenler no.arayabilir.05075230813

 66. büşra Nisan 18, 2013 11:46 am  Cevapla

  merhaba arkadaslar benm 3 gün sonra golden im olucak ama bakımını öğrenmem lazım evde bakıcazda

 67. Ahmet_k Nisan 26, 2013 9:10 pm  Cevapla

  merhaba bende golden istiyorum ama petshoplardan almak istemiyorum.eğer istanbul ise 1 tanesine talibim@rukiye

 68. hilal Nisan 27, 2013 3:35 pm  Cevapla

  mrh. ben doğrusu köpeklerden korkuyorum ama yinede bakmak istiyorum. goldenler çok tatlı geldi ailemi ikna ettik yavru almayı düşünüyorum. korkmamam için böyle daha uygun olur diye düşünüyorum.. ısırıyormu ısırmıyormu kesin bilgi istiyorum yoksa bana başka bir cinsde önerebilirsiniz lütfen yardımcı olunuz… koşullar uygun

 69. hilal Nisan 27, 2013 3:39 pm  Cevapla

  lütfen önereceğiniz cinsler ısırmayan sadık olsun…

 70. özge Mayıs 1, 2013 2:45 pm  Cevapla

  Ben de bir golden istiyorum ama cinsiyeti konusunda kararsızım dişi mi yoksa erkek mi alsam??

 71. ilhan Mayıs 2, 2013 3:43 pm  Cevapla

  Herkeze merhaba 2 aylık bir golden retriever beslemek istiyorum evde havlamı lütfen cevap.

 72. reşit Mayıs 3, 2013 7:48 am  Cevapla

  bana golden geliyo eğitim konusunda zorluk çıkartıyomu :/

 73. reşit Mayıs 3, 2013 7:50 am  Cevapla

  bence dişi al çünkü bende dişi alıcam dişiler daha uslu oluyo

 74. lena Mayıs 3, 2013 4:53 pm  Cevapla

  benim var hemde 4 aylık çok akıllı otur diyorum yAt diyorum bana küs utan diorum yapıyor adıda burç aslında aldığımz kişi aını bocu koymuş bizde unutup aklımıza gelmeyince burç dedik öyle gittii :))

 75. Oğuzhan Mayıs 3, 2013 10:59 pm  Cevapla

  ARKADAŞLAR BENİM GOLDENİM 2 YAŞINDA WC ALISKANLIGI VAR EĞİTİMLİ HİÇ HAVLAMIYOR BALKONDA BESLİYORUM VE ÇOK AKILLILAR KOMSULARI FİLAN RAHATSIZ ETMEZ HİÇ TEDİRGİN OLMAYIN BEN 12DE OKULA GİDİP 7 DE GELİYORUM SABAH KALKTIGIMDA 10 GİBİ ÇİŞE ÇIKARIYORUM SONRA 7DE EVE GELİYORUM TEKRAR ÇIKARIYORUM EVE FİLANDA YAPMIYOR.

 76. hilal Mayıs 4, 2013 9:24 am  Cevapla

  @hilal
  lütfen bana yardımcı olurmusunuz?? yakında almayı düşünüyorum…

 77. onurcan15 Mayıs 12, 2013 7:42 am  Cevapla

  merhaba benim bir golden köpeğim var adı ares çok tatlı sevimli ama oyun oynamayı hiç sevmiyor geçen top oynatmak istedim ama topu kaldırınca bana hırladı acaba neden olabilir bana yardım cı olun

 78. hilal Mayıs 14, 2013 5:07 pm  Cevapla

  ???

 79. ekrem Mayıs 19, 2013 8:07 pm  Cevapla

  @yağmur
  bak bnim annem kızıodu semiodu pis hayva diodu golden öle deil temiz hayvan aldık köpe bu sefer annem köpe sevio anneme yardım edio bn şöle ikna etim agladım zırladım boşuna alamışım babama dedim tm alırım dedi aldım çok sevimli hayvan

 80. ekrem Mayıs 20, 2013 7:53 am  Cevapla

  çabuk egitiliiirrr çok şirin mi şirin aplamla bakıyoruzzzzzszzzz

 81. ekrem Mayıs 20, 2013 7:55 am  Cevapla

  @onurcan15
  bak köpeginle aranda sorun var onla iyi vakit geçir oona otur de mama ver sev aferimde sonra topu at hırlamazz

 82. AYTEn Mayıs 24, 2013 12:00 pm  Cevapla

  BANA DÖNERMİSİN YAWRU DİŞİ ARIYOIRUM GOLDEN ACİLL BEN ALABİRİMMM
  antakyada yasıyorum gnderebiliğmisinnn

 83. AYTEn Mayıs 24, 2013 12:03 pm  Cevapla

  rukıyeeee hanıMM YAWRULARA ALICIN WARRRR ACİLL DÖNERSENİZ SEWINIRIM..BEN COK SEWIYORUM AMA Bİ TÜRLÜ BULAMIYRM….

 84. AYTEn Mayıs 24, 2013 12:06 pm  Cevapla

  BENN DİŞİ İSTİYORUM BAKIMI DHA KOLAYMIŞŞŞ AMA BEN BAYANIMM ERKEK DHA MI UYUMLU OLURR ACABA TEDIRGINIMM LUTFEN CEWAPPPP

 85. AYTEn Mayıs 24, 2013 12:13 pm  Cevapla

  YAWRU DİŞİ GOLDEN ARIYORUM ANTAKYA YA GÖNDEREBİLECEK TEMİZ HASTA OLMAYAN VE AŞISI VURULMUŞ OLSUN MÜMKÜNSE SATAN VARSA ALABİRİM UYGUN OLSUN SİTE DE DÖNÜ YAPABİLİRSİNİZZZ …..

 86. buse Mayıs 28, 2013 6:16 pm  Cevapla

  merhaba arkadaşlar bende golden retriever almak stiyom ama evde birşeylere saldırırmı acaba

 87. damla Mayıs 29, 2013 7:43 pm  Cevapla

  @hilal goldenler ısıran köpekler deildirr bu bilgimm garantii oldukça hareketli fakat bir o kadar akıllı hyvanlardırr :D onlardan korkmana gerek yok .. :D

 88. özge Mayıs 30, 2013 11:49 am  Cevapla

  bende bakıyorum cokta guzle oluyor bayılıyorum bakım cok guzel sevgıyle ve ılgıyle bakıyorum sabahcı oldugum ıcın ablam gezdırır öğlen heğ bende olur pazar gunlerı top ve benzerı oyunlar oynarız cokta guzle oluyor söz dınleyen bır köpektır:)ben nereye gıdersem benle gelıyo tasmayı cıkarıncada pesımden gelıyor bı kere kaybomustu ama evı bulup gelmıstı ve cok sevıyourm ben oldugum surece tarcınında olucaktır :):)

 89. derya Haziran 1, 2013 9:33 pm  Cevapla

  1aylik asisi yapilmis goldenim var çalışıyorum ve evde bakmiorum. Ankaradayim NARin”nime gercekten iyi bakabilecek birine verebilirim.

 90. Eda korkmaz Haziran 3, 2013 11:55 am  Cevapla

  13 yasındayım egitimini nasıl verebilirm ? Ayrica evde bakmak zor degil evde bakmak icin tuvalet egitimi olmasi gerekiyor.. Baska bir sorun yok..

 91. Eda korkmaz Haziran 3, 2013 11:59 am  Cevapla

  Bir komsumuz var gıcık onun yuzunden bakmak biraz zor her gun oscara bakmaya geliyor of bıktım ondan her gun insan gelirmi yaa of…

 92. selenay Haziran 3, 2013 7:35 pm  Cevapla

  ben de bir goldın almak istiyorum 1aylık veya 2aylık almak şartıyla bilgisşi olan var mı en kısa zamanda haberlerinizi bekliyorum

 93. selenay Haziran 3, 2013 8:00 pm  Cevapla

  yağmur bence o kopeği sevimlestir yıka biseyler yap o zaman kabul eder. çünkü kim sevimli bir kopeği kabul etmez

 94. suha Haziran 3, 2013 10:30 pm  Cevapla

  ya deli gibi sevdiğim gözümün önünden ayıramadığım bir kızım var 3 buçuk aylık yalnız bi kaç gündür gördüğü her şeyi ısırıyor buna benim elim kolum bacağım da dahil …gündüzleri iş yerine de götürüyorum işim müsait ama bugün orda da bi kaç kişiyi paçadan ısırdı pnt paçalarımın neredeyse hepsi delik… LÜTFEN bi çözüm varsa yardım edin.

 95. tuncay Haziran 4, 2013 7:15 pm  Cevapla

  8 aylık golden dişi köpeğim var temiz ve bakımlı 250 tl ye satıyorum

 96. tuncay Haziran 4, 2013 7:16 pm  Cevapla

  tuncay :8 aylık golden dişi köpeğim var temiz ve bakımlı 250 tl ye satıyorum

  @AYTEn
  ayten hanım eger ilğilenirseniz dişi golden 8 aylık köpeğimi satıyorum 543 647 8181

 97. NAZ Haziran 16, 2013 8:23 am  Cevapla

  arkadaslr mrb bnmde goldenm vr 1.5 aylık ıc dıs parazıt yaptrdm ve sureklı kusuo ıshal veterınere gtrdm serum verıldı ıgne vıtamın yapıldı ama hala gecmedı patates puresı falan yedırdm duzelmıo halsız ne yapablrm bılgısı olan vrmı?

 98. semra Haziran 16, 2013 7:42 pm  Cevapla

  merhaba ben golden alıcam ama hiç blg yok dişi mi alıyım erkek mi yardımcı olursanz sevinirim :(

 99. gülşah Haziran 18, 2013 11:59 am  Cevapla

  benimde dişi 3 aylık goldenm var. dediğiniz gibi tuvalet eğitimi 4 aydan önce verilmiyo. ben 20 günlükken aldım ve çok mutluyum. bende çalışıyorum sabah gidip akşam geliyorum hiç bir sıkıntı olmuyor apartman dairesinde yaşıyorum üstelik. yalnız akşam eve gelince direk üstüme atlıyo gün boyu yalnız kaldıqı için geceleri uyandırmıyo sadece sabaha karşı bi 10 dakka mırıldanıyo :) hepsi bu almanızı tercih ederim eğer düşünen varsa.. çok sevimli ve dost canlısı…

 100. Duygu Haziran 22, 2013 9:45 pm  Cevapla

  Merhaba,ben 2 aylık bir golden retirever almak isityorum.Onun tüm sorumluluklarını biliyor ve bunları yerine getirebilecek durumdayım fakat bu alacağım hayvanın evde tek başına kalınca KESİNLİKLE havlamaması lazım.Bunun için bana yardım edebilir misiniz lütfen… Yani bu olayın olmaması için bir eğitim şekli var mısır acaba?Ben alacağım 2 aylık hayvanı bu önümüzdeki 3 ay boyunca eğitirim fakat ben işe gittiğimde ve kızımda okulda olduğunda onun MUTLAKA havlamaması lazım. LÜTFEn bana yardımcı olun ..Bunu görür görmez cevap vericeğinizden eminim :)) Şimdiden teşekkür ediyorum, iyi günler …

 101. Duygu Haziran 22, 2013 9:54 pm  Cevapla

  Abdullah Bey , acaba goldenınız evde tek kalınca havlıyor mu? Havlamıyorssa onu nasıl hallettiniz,eğitimle mi lütfen beni bilgilendirir misiniz,şimdiden teşekkür ediyorum ,iyi günler.. :))@abdullah

 102. yunus emre coskun Haziran 23, 2013 6:26 am  Cevapla

  1.5 ayllık golden kızımız var almak ısteyenler araya bılır 0546 931 42 77 turunun en ıyısı super yavru seve seve almak ısteyecegınız bı köpek

 103. yunus emre coskun Haziran 23, 2013 6:28 am  Cevapla

  1.5 AYLIK GOLDEN KIZ YAVRUM YAR BAKMAYA KIYAMIYACAGINIZ SEVMEYE DOYAMIYACAGINIZ GUZELLIKTE BI YAVRU TURUNUN EN IYISI SAF GOLDEN İRTİBAT :0546 931 42 77

 104. İzgi Haziran 28, 2013 4:42 pm  Cevapla

  Golden almak istiyorum apartmanda oturuyoruz ama annem kokar tüy döker ve eşyaları kırp koltuklara çıkacağından olmaz diyor ama ben çok istiyorum annem haklımı

 105. ebrar Haziran 28, 2013 7:30 pm  Cevapla

  istanbuldan 0-03 aylık golden retriver dişi köpek sahiplenmek istiyorum bir kaç haftadır araştırıyorum yanlız bulmak gerçekten zor.. olurda bildiğiiniz veya yönlerdirebilme şansınız varsa cok sevinirim arkadaşlar .. ayrıca ücretli satan olursa en fazla 350 tl kdr ödeme yapabilirim mail adresim : ebrarcakirr@gmail.com bana ulaşırsanız sevinirim

 106. Dilara Temmuz 2, 2013 2:59 pm  Cevapla

  benim 6 aylık kızım var onu nasıl mutlu edeceğimi bilmiyorum ne yapmalıyım arkadaşlar söyler misiniz onun hep ilgileniyorum ama hiç mutlu değil

 107. Nermine Temmuz 18, 2013 10:25 am  Cevapla

  Merhaba benim bi golden retrever kopegim var 1 yasinda hasta oldu ayaginda hafif bi yara var galiba baska kopeklerle kavga etmis gozleri kizardi agzindan birazcik kopuk geliyor halsiz ne yapmam gerekiyo acaba:(

 108. yaren@ Temmuz 19, 2013 7:20 pm  Cevapla

  Benimde 6aylik goldunum war ama hep hasta yemek yemiyor mama et ne yaptimsa olmadi ne yedirecem buna bilmiyorm weteriner lifli olan.yicek diyor ama genede yok yemiyor

 109. cansu Temmuz 20, 2013 6:52 am  Cevapla

  bence golden al golden çok güzel bir köpek anlayışlı uslu

 110. Ece Temmuz 24, 2013 4:51 pm  Cevapla

  Ben 12 yaşındayım yavru golden almak istiorum bahçeli bi evimiz var ama okula gittiğim için onu her zaman gezdiremicem tuvaleteğitimini farklı verirsem yani gezmeden tuvaletini yapabilir mi ?????

 111. esma Temmuz 24, 2013 9:43 pm  Cevapla

  merhaba arkadaşlar bende üniye hazırlanıyorum son senem cok fazla istiyorum bu cinsi fakat sınavlarım bitince seneye bu zamanlar alıcam cok heycanlıyım onunla cok iyi vakit geçiricez :) gezdiricem eğiticem şapkalar gözlükler alıcam ona herseyim olucak ya simdiden onu alıcağım günü bekliyorum .

 112. meliha Temmuz 26, 2013 7:46 am  Cevapla

  merhabalar benimde 4 aylık çakıl isminde bir oğlum var 25 günlükken geldi apartmanda besliyoruz eşimle ilk geldigi zamanlarda veterinerden aldığımız sütle besledik bebek gibi kucagimdA uyuyodu simdi kocaman oldu tuvaletini gazeteyi öğrettik bazen sasirip halıya yapabiliyor mama ve her şey yiyor çok şımarık yaptık tüm aşıları iç ve dış parazitleri yapıldı tüyleri dökülmemesi içinde yemek yerken tarıyoruz banyo yaptıktan sonra iyice kuruluyoruz suyu çok seviyor dişleri sertleşti evdeki kabloları param parça yaptı bize bile ısırıyor ev dolusu kosturuyor ama en güzeli evde size yoldaş oluyor sizi koruyor kapi sesini duysun hemen gidip kapida havlıyor sadece ona mama vermekle olmuyor onunla oyun oynamali ve ilgi göstermelisiniz en büyük ihtiyaçları bu ben gece iki kere uyanıp oyun oynayabiliyoruz eğer almayi düşünüyorsanız düşünmeden alin bence çok güzel bişey….

 113. ipek Temmuz 28, 2013 2:31 pm  Cevapla

  ben golden retriever beslemek istiyorum yavru alıcam apartmanda beslemek iyi bi fikirmi evimiz de çok küçük değil apartmanda besliyebilirmiyim bana bi fikir sölermisiniz :?

 114. engin Temmuz 28, 2013 10:48 pm  Cevapla

  @NAZ
  gençlik hastalığın yakalnmış olabilir bir veteriner test yapsın

 115. Mert Temmuz 30, 2013 6:13 am  Cevapla

  BENDE BİR GOLDEN ALICAMDA PETSHOPTANMI ALMALIYIM SAHİPMİ EDİNMELİYİM

 116. furkan Ağustos 3, 2013 4:33 pm  Cevapla

  GOLDEN alıcam ama biraz korumasını istiyorum beni ne yapıcamı bilmiyorum

 117. furkan Ağustos 3, 2013 4:34 pm  Cevapla

  Mert SAHİPMİ EDİNMELİ sin benden tavsiye

 118. ada Ağustos 5, 2013 1:02 pm  Cevapla

  @Mert
  bence sahiplenmelsin petshoplarda minicik yerlerde kalıyorlar ve çok üzülüyolar petshoptan alırsan o yavruyu kurtaracaksın ama onun yerine başka bir yavru orada hapis olacak, ve hayvanların para ile satılması gerçekten çok saçma ve hiç doğru değil insanların satılması gibi… barınaktan alabilirsin onların sevgiye ihtiyacı var :)

 119. Helin Ağustos 23, 2013 4:36 pm  Cevapla

  bende bir golden retriever istiyorum ancak annem hayvanlardan çok korkuyor bugün kedi yavrusu yanıma oturdu annem masadan hemen kaldı beni kolumdan tutuğu gibi aldı ve eve götürdü ama daha çok köpeklerden anlarım komşumuzun köpeğini 5dakikada eğitim keşke benim de bir golden retniverim olsa

 120. kamil Ağustos 25, 2013 9:22 am  Cevapla

  bende golden erkek köpek var çok iui çok tatlı ama çocuklara çok havluyor kıskanıyormu yoksa oynamak mı istiyor bilemedim .bırakamıyorum ipini çocukları sevmiyor ..

 121. bahadr eser Ağustos 30, 2013 11:09 am  Cevapla

  adana da yaşıyorum 1.3 yaşında beyaz golden retriever köpeğim var çifleştirmek istiyorum aynı cins erkek köpeği olan haber verirse sevinirim .. 05418387371

 122. kübra Ağustos 31, 2013 2:00 pm  Cevapla

  bende bi tane erkek yavru golden retriever istiyorum benim evim bahçeli orda besleyebiliceğimi düşünüyorum çünkü annem eve sokmak istemiyo bahçeden kaçarsa diye de çok korkuyorum o yüzden almaya cesaret edemiyorum acaba kaçma gibi bi huyları varmı bide ben sabah 7 den akşam 16 ya kadar evde yokum eğitiminde bi sorun olur mu ?

 123. onurhan Ağustos 31, 2013 10:54 pm  Cevapla

  Kopegi baglarsaniz susmaz kopegi serbest birakin o geri gelecektir ve serbest kalinca acikinca bile havlamaz :-)

 124. Barış Eylül 9, 2013 11:27 am  Cevapla

  Herkese merhaba ben lise 1′e gidiyorum sabah saat 9.00 da gidip akşam saat 4.30 ta geliyorum bu son günlerde golden almayı çok istiyorum ev apartman dairesi acaba dairede köpek bakılırmı arasıra parka ve aşşağa indirip gezdiririm diye düşünüyorum ne dersiniz

 125. aslı Eylül 12, 2013 6:23 pm  Cevapla

  Bn lojmanda oturuyorm 2,5aylık erkek golden istiyorm annemler lojmanda olduumuz için tabii izin vermiyor ama taşınınca apartmanda beslemek ve tuvalet eğitimi çok sorun çıkıyomu ???? ;D

 126. aslı Eylül 12, 2013 6:28 pm  Cevapla

  Bide çok fazla tüy döküyomu aşısını yaptırdıktan sonrada sorun oluyor mu bn sabahçıyım 7de gidip 1 gibi geliyorum bn yokken sıkılıp eşya parçalarmı annem bn gidince çoğunlukla yatıyorda o yüzden de çok korkuyorum

 127. aslı Eylül 12, 2013 6:35 pm  Cevapla

  @AYTEn
  Bnce alın bildiğime göre erkekler daha uyumlu ve sabırlılar bnde köpek almayı düşünüyorum erkek olucak

 128. Alperen Eylül 15, 2013 1:31 pm  Cevapla

  golden retriever tür alcaksanız genellikle bahçeli bir ev tercih edin yada parka yakın bir ev çünkü cok oyunculardır ama sakin ve cana yakın bir kopek istiyosanız pitbull alın

 129. sıla Eylül 23, 2013 5:31 pm  Cevapla

  @mustafakaan
  merhaba canım :) ben 13 yaşındayım ve benimde köpeğim ben pc deyken arkamdan güldürüyo :D ama tuvalet eğitimi biraz zor oluyo ben tuvalet eğitimi için uzmanlara başvurdum.2-3 günde eğer uzmanlarla birlikte olursa tuvalet eğitimini alıyo.ama uzman çağırmak için bayağı para lazım :( bz sadece wc eğitimi için 450 tl verdik. yani bilmiyorum bütçeniz elveririse uzamana başvurmanı öneririm bebeğim :)))

 130. sıla Eylül 23, 2013 5:32 pm  Cevapla

  sıla :
  @mustafakaan
  merhaba canım ben 13 yaşındayım ve benimde köpeğim ben pc deyken arkamdan güldürüyo ama tuvalet eğitimi biraz zor oluyo ben tuvalet eğitimi için uzmanlara başvurdum.2-3 günde eğer uzmanlarla birlikte olursa tuvalet eğitimini alıyo.ama uzman çağırmak için bayağı para lazım bz sadece wc eğitimi için 450 tl verdik. yani bilmiyorum bütçeniz elveririse uzamana başvurmanı öneririm bebeğim ))

  Alperen :
  golden retriever tür alcaksanız genellikle bahçeli bir ev tercih edin yada parka yakın bir ev çünkü cok oyunculardır ama sakin ve cana yakın bir kopek istiyosanız pitbull alın

 131. Didem Ekim 5, 2013 10:03 am  Cevapla

  Merhaba benim yaklaşık 6 aylık bi golden’ım var. Küt burun olduğu için 6 aylıkken bile küçük bir ırk. Her neyse…Terasta duruyor. 3 aydır bizimle beraber. Okula gittiğim için sık sık dışarı çıkartamıyorum. Ve burda hava yağmurlu genelde. İçeri almayı düşünüyorum. Tuvalet eğitimi var gazeteye yapıyor ama gazeteleri parçlayıp kendine yer hazırlıyor. Tuvalet konusunda ne yapmalıyım bana fikir verir misiniz lütfenn… ?

 132. Didem Ekim 5, 2013 10:06 am  Cevapla

  @aslı

  Katılıyorum. Benimkide erkek. Eğitimleri kolay. Ve 9 aydan sora yürüyüşe çıkartmak güvenli. Tualet eğitimi ve normal eğitimi düzgün verildiği sürece belli bir yaşa geldiğinde kolaylıkla dediklerini uygular. Mesela benimki gazeteleri parçalıyor kendine yer hazırlıyor ve tuvaletini oraya yapıyor. İlk köpeğim ve eğitiimini ben verdim (Kendi kendime, eğitim almadan)

 133. melisa Ekim 21, 2013 3:42 am  Cevapla

  benimde bir golden köpeğim var ve dişi eğitimi kolay her dediğinizi anlar mesela benim yakın arkadaşım ve kardeşim gibi yani adı masal hayatımın hikayesi olucak daha yeni aldım sayılır ama çok iyi anlaşıyoruz neleerden hoşlandığını ve ne anlatmak istediğini anlıyorum kesinlikle müziğe karşı çok iyi ve sokakta gezerken beni yormuyo şuan yanımda naptığımı izliyo :D eğer bir köpek almak isterseniz kesinlikle GOLDEN alın derim :D

 134. naz Ekim 30, 2013 3:24 pm  Cevapla

  Bende Golden Alıcam ve Cinsiyeti Erkek olucak . Oğlumun adı Tarçın olucak inşallah :) Seneye dublex eve taşınıcaz ve orda bakıcam . terasta onun için kocaman biyer yaptırcam . şimdiden malzemeleri için para biriktirmeye başlıcam. 900 TL oldu bile :) her ihtiyacını alıcam . Annem istemezdi . Ama sonradan oda istedi nasılsa :D . köpeklerden kedilerden pek hoşlanmaz . Golden’ların hakkında herşeyi biliyorum . 7.000 den fazla fotoğrafı var . 700 ü arkadaşımın köpeğinin . ben köpeklerden korkuyorum bu yüzden 2 aylık alıcam . Çin aslanı almak istiyo annem ama ben onun aklına golden’ı soktum bile :D Çook mutluyum . Yaz tatilinde alıcaz ve onunla hergün iliglenicem . ::):):):):)

 135. naz Ekim 30, 2013 3:25 pm  Cevapla

  @aslı
  bencede çiftleşme döneminde daha uysal oluyolar :)

 136. Eylül Kasım 2, 2013 11:11 am  Cevapla

  @özkan
  Bende bir yavru bir de büyük var. Büyük olanı yeni aldım o eğitilmemiş ama yavru olanı alıştırdım gazeteden başka bir yere yapmıyo :)

 137. mira Kasım 6, 2013 6:44 pm  Cevapla

  yaaa annem izin vermyoo nası ikna etçem

 138. görkem Kasım 19, 2013 4:22 pm  Cevapla

  ben golden almak istiyorum küçükken bahçde üşürlermi 2 aylıktan sonra bahçede beslesek sorun olur mu

 139. Ceren Kasım 20, 2013 10:27 pm  Cevapla

  Arkadaşlar golden köpekleri gerçekten çok akıllı köpeklerdir ve sahiplerine kolayca alışırlar.Çok nadir havlarlar.EE o kadardaolacak sonuçta köpek :D bnde en kısa zaamnda alıcam inş :D golden hakkında herşeyi biliyorum sorularınız olursa cevaplarım :) (her gün sitedeyim 7/24 :D)

 140. okan Kasım 21, 2013 6:51 am  Cevapla

  Bende bir golden sahibi olarak bu hayvanları parayla satanları kınıyorum.Hayvanın ticareti olmaz.Ya güvendiğin gözünün tuttuğu birisine verirsin ya da bu işe hiç bulaşmazsın.

 141. Elif02 Kasım 25, 2013 9:02 pm  Cevapla

  Bende bir köpek almak istiyorum fakat endişelendiğim bazı konular var:
  -ben okula 7de gidiyorum ve 5 te geliyorum evde çılgınlıklar yapar mı?
  -köpeğimi 2 aylıkken almak istiyorum uygun bir zaman mı?
  -dişi mi yoksa erkek mi alacağım karar veremiyorum.
  -balkonda beslemeyi planlıyorum kışın üşürmü?
  -hastalıklardan alerjilerden nasıl koruyabailirim?

 142. Fatih Kasım 27, 2013 7:19 pm  Cevapla

  6 aylık goldenim var ve beni ısırıyor bunun nedeni ne olabilir lutfen soylermisiniz ? :/

 143. esra Kasım 29, 2013 10:50 pm  Cevapla

  merhaba arkadaşlar ben de golden var henüz iki aylık aşısı bir hafta gecikti sizce birsey olu rmu

 144. ali Aralık 22, 2013 1:19 pm  Cevapla

  ben 10 yaşındayım köpeği besliyorum.

 145. Eren Ocak 1, 2014 12:24 pm  Cevapla

  Arkadaşlar golden cinsi köpekler dışarıda beslenebilir mi?
  Kulübesinin sıcak olmak şartıyla

 146. Eren Ocak 1, 2014 12:32 pm  Cevapla

  Ben de bir golden cinsi köpek almak istiyorum, bir pet shop’a sordum 50tl dedi .Fakat kırma olasılığı var diye endişeleniyorum lütfen cevap yazınn

 147. Eren Ocak 1, 2014 12:34 pm  Cevapla

  Er@Ufuk
  Erkek cinsi olanlar kaç lira

 148. begüm Ocak 1, 2014 4:37 pm  Cevapla

  merhaba bana yavru golden retriever gelcek saat 7:00 de evden cıkmam lazm saat 6:34 gelıyorum eve annem o saatlerde dışarda oluyor ben onu sabah kaçta gezdırıp yemek vermem gerek cevap verırmısnz ? köpek 3 aylık

 149. damla Ocak 5, 2014 6:38 pm  Cevapla

  bn bugun daha yenı bı golden erkek 2.5 aylık aldım ama annemler eve sokmuyo dısarda kalıyo bı kutunun ıcınde kutunun ıcınde battanıye gbı bısey var kutunun ustundede ortu var bıde polarla orttum onu sızce bısey olurmu yaa

 150. Damla Ocak 9, 2014 1:59 pm  Cevapla

  bnm bir goldenım oldu 2 haftalık onun özelliklirine biliyorsaanız lütfen yazın

 151. aycan Ocak 12, 2014 8:14 am  Cevapla

  Golden cinsi bir köpeğim var yetişkin evimde bakıyorum, bir oğlum var oğlumun tek arkadaşı tarcın… Bu kadar uysal sadık itatkar sahibini benimseyen ve cocuğa hic bir zarar vermeyen başka bir ırk hayvan olamaz. Evde bakılabilmesi aslında kolay ama bazı katı kurallar koymak gerekiyor mesela mutfak, yatağınız, cocuğunuzun yatağı gibi. Köpeğinize rahatca yatabileceği bir yatak hazırlamanız gerekiyor cünkü cok fazla tüğ döküyor ne kadar tabletleri aşıları olsada yada traş yaptırmış olsanızda bir miktar dökmeye devam ediyor. Ve evde bakılacaksa eğer ona belirli aralıklarda sizi dinlediği icin ödüllendirmeniz gerekiyor.

 152. aycan Ocak 12, 2014 8:15 am  Cevapla

  @Gulcin Golden cinsi bir köpeğim var yetişkin evimde bakıyorum, bir oğlum var oğlumun tek arkadaşı tarcın… Bu kadar uysal sadık itatkar sahibini benimseyen ve cocuğa hic bir zarar vermeyen başka bir ırk hayvan olamaz. Evde bakılabilmesi aslında kolay ama bazı katı kurallar koymak gerekiyor mesela mutfak, yatağınız, cocuğunuzun yatağı gibi. Köpeğinize rahatca yatabileceği bir yatak hazırlamanız gerekiyor cünkü cok fazla tüğ döküyor ne kadar tabletleri aşıları olsada yada traş yaptırmış olsanızda bir miktar dökmeye devam ediyor. Ve evde bakılacaksa eğer ona belirli aralıklarda sizi dinlediği icin ödüllendirmeniz gerekiyor.

 153. Golden Ocak 19, 2014 10:45 am  Cevapla

  Merhaba arkadaslar benim 7 aylik golden kopegim vardi.3 aylikken aldim wc egitimi verdim cok akillilar ve evciller harika kopekler fakat calisiyorsaniz ve evde cook saat yalniz kalacaksa almayin. Ben sabah 7 de cikiyorum aksam 7 gibi geliyorum cok sikiliyodu cook yalniz kaliyordu ilgileneniyordum. Geldigimde gosterdigim ilgi yetmiyordu. Vermek zorunda kaldim 2 hafta oldu ve hergun agliyorum aklimdan cikmiyor e cok ozluyorum bana cok aliskindi eminim oda beni cok ozluyor. Bakamayacaksaniz kesinlikle almayin hayvanlarin psikolojisi bozuluyor :((

 154. nimet ilayda filiz Ocak 19, 2014 2:54 pm  Cevapla

  ben daha yeni 3 yaşında golden köpeği alıcam sizce boyutu ne kadardır

 155. onur Ocak 20, 2014 9:12 pm  Cevapla

  slm. bende ailemi ikna eder etmez golden alıcam. pet shop yada barınaktan. aklım daki tek şey. eve alamam. balkonda besleyebilirmiyim. tabii kulubede. Ancak sütten kesilmiş küçük köpek almayı düşünüyorum onun için bir sorun olur mu ? Dişi almayı planlıyorum. birde alerjisi var. hasatalık falan diyorsunuz bunlar hepsind görülen sık rahatsızlıklar mı ?

 156. ilayda Ocak 22, 2014 2:52 pm  Cevapla

  ya ben 1 ay sonra 45 günlük golden almayı planlıyorum annem izin vermiyo tüyleri dökülür ,heryere tuvaletini yapıcak falan diyo gerçekten böyle oluyomu tüyleri dökülürmü
  lütfen acil cevap… annemi ikna etmem lazımm. gerçekten çok istiyorum…

 157. isimsiz Ocak 23, 2014 8:08 pm  Cevapla

  LÜTFEN OKUYUN. Bence hemen karar vermeyin çünkü aacelesi yok bu işin ve petshoptan almanızı tavsiye etmem barınaktan bir can kurtarın çünkü köpek,kedi gibi hayvanlar satılık değil onlarda canlı bunu unutmayın. ve bazılarına söylüyorum:anneniniz izin vermiyorrsa KESİNLİKLE ALMAYIN.çünkü siz okuldayken anneniz köpeğe bakacak ve köpek gibi büyük bir sorumluluk gerektiren bir hayvan alıyorsanız mutlaka ailenizin rızası olsun derim.Bu sorunlardan kaçamazsanız bunu unutmayın.Köpek aldığınızda gözardı da edemezsiniz.Bence eminseniz bile tekrar düşünün.Çünkü gerçekten zor.Bunu hayal kırıklığına uğrayın diye söylemiyorum.Ama lütfen bir veterinere danışın,bilgi almadan köpek sahibi olmayın.Çünkü köpeğinizi bırakmak çok acıbirşey.Ben yaşamadım ama yaşamakta istemiyorum…

 158. isimsiz Ocak 23, 2014 8:09 pm  Cevapla

  LÜTFEN OKUYUN. Bence hemen karar vermeyin çünkü aacelesi yok bu işin ve petshoptan almanızı tavsiye etmem barınaktan bir can kurtarın çünkü köpek,kedi gibi hayvanlar satılık değil onlarda canlı bunu unutmayın. ve bazılarına söylüyorum:anneniniz izin vermiyorrsa KESİNLİKLE ALMAYIN.çünkü siz okuldayken anneniz köpeğe bakacak ve köpek gibi büyük bir sorumluluk gerektiren bir hayvan alıyorsanız mutlaka ailenizin rızası olsun derim.Bu sorunlardan kaçamazsanız bunu unutmayın.Köpek aldığınızda gözardı da edemezsiniz.Bence eminseniz bile tekrar düşünün.Çünkü gerçekten zor.Bunu hayal kırıklığına uğrayın diye söylemiyorum.Ama lütfen bir veterinere danışın,bilgi almadan köpek sahibi olmayın.

 159. mert kaan Ocak 29, 2014 11:56 pm  Cevapla

  golden cinsi köpeğin neresini seviyorsunuz anlamıyorum , hepsi birbirinden salak . Eve gelen yabancıya hatta hırsıza bile ilgi gösterildiği takdirde şaklabanlık yapıyolar. Evde kemirmedikleri , çişlemedikleri yer kalmıyor. Köpeğiniz olacaksa bahçeli bir evde bakmaya çalışın .

 160. Zeynep Şubat 1, 2014 3:52 pm  Cevapla

  Ya ben de köpek almak istiyorum (golden)evde havlar mı?apartmanda yaşıyorum balkonda besleyebilir miyim?8:00′dan16:00′a kadar evde değilim bi şey olur mu?ACİL CEVAP LÜTFENNNN!!!!!!!!ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM 11aşındayım Bakarım diMi bakabileceğime inanıyorum ACIL CEVAP LÜTFENNNNNN!!!!!!!

 161. Zeynep Dilan Şubat 4, 2014 8:15 pm  Cevapla

  @Hasan
  Evet kokuyor bende 1,5 aylık Golden sahibiyim erkek tuvalet eğitimini verdim ama yavru olduğu için arada bi kaçıyor bi de yavru olunca dişleri kaşınıyor ve biraz huysuz ve sinirli gibi oluyor ama geçer ona onun kemirebilceği şeyler verirseniz dişleri kaşınmaz sinirli falan da olmaz benim köpeğim wc eğitimini aldı tuvaleti geldiğinde bas bas bağrıyo aşşağı indiriyorum indirir indirmez yapıyo ya da direk kapıya gidiyo ben de indiriyorum ve yapıyo anlıyolar çok güzel bir köpek cinsi ben de apartmanda bakıyorum ama hiç de zorlanmadım :))))

 162. ayşe Şubat 5, 2014 7:22 pm  Cevapla

  merhaba ben ayşe ben yavru bir golden alıcam ama evde namaz kıldığımız için eve alamıyorum ama bir oda büyüklüğünde garajımız var orda bakabilirmiyim sabah ve akşam gezdirmek sartıyla ???????

 163. leyla Şubat 10, 2014 2:02 pm  Cevapla

  Ben 13 yaşındayım. sitede oturuyorum .Benim 5 aylık dişibeyaz goldenim var. Adı keriyabiz kerry diye sesleniyoruz.tuvalet eğitimini kendimiz verdik fakat bazen kapının önünede yapabiliyor sabahları saat 8e doğru bni uyandırıyor yalamaya başlıyor yada pijamamı tutup çekiyor dışarıda en az 1 saat gezdirmeniz gerekiyo tüm enerjisinin boşalması gerekiyo yoksa evde sizi rahat bırakmaz yada sizinle oyun oynamak ister çok can dostudur . Köpeğim dişi olduğu için babamı lider yada sahibi olarak görür, çok sever aynı zamanda çok korkar.eğitilmesi kolaydır en kolayı ise pati ver, yat, otur .

 164. ZAZA Şubat 15, 2014 5:59 pm  Cevapla

  bende 2 tane yawruu war birinin rengi sarıı birinin rengi isee beyazz

 165. kerem Şubat 19, 2014 6:17 pm  Cevapla

  benım kopeğim 1 ay 6 gun adı ne olsun

 166. mina Şubat 23, 2014 2:12 pm  Cevapla

  merhaba ben golden beslemeyi aşırı derecede beslemek istiyorum ama alırsam pişman olacağımdan korkuyorum okula samabh 6.00 da gider 12.00 da gelirim yani bide yavru alacağım ben okuldayken ağlarmı büyüyünce havlarmı başta sibirya kurdu istiyordum ama apartmana uygun bir köpek değilmiş ve sıcağa dayanamazmış golden çok uygun bir köpek ama ağlayacağından ve havlayıp apartmandakileri rahatsız edeceğinden korkuyorum bana biraz bilgi verebilirmisiniz? alıcağım ve hiç pişman olmayacak bir köpek istiyorum :(

 167. Betül Mart 1, 2014 8:45 am  Cevapla

  Lütfen yardım edin bende bir köpek istiyorum ama gölden ama Toki’de oturuyorum evde sabahtan öğlene kadar bebek var annem istemiyor çok tüy döneceğini düşünüyor. Ne yapabilirim lütfen cevap yazınnnn.

 168. Yağmur Mart 13, 2014 2:21 pm  Cevapla

  @elif

  Ben bakıyorum biliyo musun? Çok tatlılar ?Benim ki köpek yaşına göre 5 yaşında ama normalde 10 aylık :D

 169. ekin Mart 22, 2014 2:55 pm  Cevapla

  ben de 9 yaşindan beri köpek bakiyorum ama o zamanlar bahçeli evimiz vardi şimdi babamin işi yüznden başka bir yere taşindik ve apartman dairesinde oturuyorum köpeğime hala bakiyorum hiç bir sıkıntı yaşatmıyor hala çok memnunum almak isteyen herkese öneririm

 170. rumeysa Nisan 1, 2014 9:11 am  Cevapla

  bende 8 aylık bir golden besleyeceğim evde annem ve ben yaşıyoruz annem biraz köpeklerden korkuyor ve tuvalet eğitimi konusunda endişe ediyor ben hiç köpek beslemedim yani acemiyim tüm yardımlara açığım daha önce köyde yaşıyordu bir tanıdığım tarafından hediye edildi uzun zamandır almayı düşünüyordum buda tam denk geldi kafamda bazı sorular var köy hayatından apartman hayatına geçişte zorluk yaşar mı 8 aylık olduğu için alışmakta zorluk çeker mi ve tuvalet eğitimi çok mu zor oluyor bazı kişiler bez bağlıyormuş ne kadar doğru yada yanlış :/ bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

 171. emre Nisan 6, 2014 12:21 pm  Cevapla

  ben çalısıorum sabah 08 : akşam 07 bn gelene kadar huysuzluık cıkarırmı komsuları rahatsız edermı aksam geldıgımde 1saat gezdirebilirim yardım acıl almayı düşünyorum golden retriever 2 aylık alıcam lüfen yardımcı olunnnnnnnnnn

 172. elif Nisan 8, 2014 4:14 pm  Cevapla

  petshop larda kaç lira oluyo goldenlar

 173. elif Nisan 8, 2014 4:14 pm  Cevapla

  lütfen cevap verin

 174. dilek Nisan 15, 2014 5:55 pm  Cevapla

  6 aydır golden sahibiyiz, çok da mutluyuz. apartmanda yaşayanlar sıkıntı olur mu demiş biz de apartman dairesinde bakıyoruz hiç ses çıakrmıyo havladığını nadir duyarız, ama tuvalet eğitimi biraz sıkıntılı olabilir sabırlı olmak gerek eve alacaksanız çiş ve kaka temizlemeye hazırlıklı olun. onun dışında hergün mutlaka dışarı çıkarılması gerek hem tuvalet hem de enerjisini atması için,eve tıkılırsa sürekli koşturup yaramazlık yapmaya başlar. çok oyuncudur ve ilgi ister, onunla hergün ilgilenip oynamanız gerekecektir. koltuk, masa gibi ev eşyalarına zarar vermez tek sıkıntı kablo kemirmesidir, şarj aletlerini ve kablo yığınlarını ulaşamayacağı şekilde saklayıp kemirmesi için bikaç oyuncak alırsanuz sorun olmaz. ben hergün dışarı çıkarır gezdiririm, oynarım ilgi gösteririm diyorsanız ve kendinizden eminseniz alın yoksa ben yapamam deyip barınaklara bırakmak hayvanlara eziyetten başka bişey değil.

 175. ayşe Nisan 19, 2014 7:18 pm  Cevapla

  Golden retriever beslemek tabiki zordur her köpeğin bakımı diye. Ama golden retriever’ı olan kişilere bazı sorular soracağım umarım cevaplarsınız:
  -Sitede yaşıyorum bahçe var ama yinede apartmanda oturuyorum sorun olur mu yani köpek mutsuz olur mu üzülür mü?

  -Biryere giderken bırakması sorun oluyo mu?
  teşekkür ederim :) :)

 176. nora Mayıs 4, 2014 9:22 pm  Cevapla

  Lütfen calisiyorsaniz okula gidiyorsaniz yani saatlerce evde degilseniz köpek almayin.heleki golden veya benzeri büyük köpek.cünkü bu tip köpekler devamli hareket ister,uzun yürüyüsler ister,yüzmek ister,oyun ister.Benimde 10aylik godenim var o kadar kolay degil bu sorumluluga girmek.hayvanlarin günahina girmeyin.Ve köpek satanlar lütfen 8 haftasini doldurmamis kücüccük yavrulari analarindan ayirmayin birakin sütten kesilsinler annelerine kardeslerine doysunlar.LÜTFEN:

 177. paşa Mayıs 6, 2014 7:37 pm  Cevapla

  bi kaç gun sonra golden yavru gelicek sanırım annesı hastaymıs ama ne hastası bılmıyorm annenın hastalıgı yavruya gecebılme ıhtımali nedir gelen yavru kesin hasta mı gelir?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir